Activiteiten Feiten en mededelingen Woensdag 23 april 1997 Zoals al eerder aangekondigd, zal deze avond de jaarvergadering plaatsvinden. De agenda treft u in het midden van deze Wete aan. Na de pauze zal de heer G. Uijt de Haag dia's vertonen van de zgn. Poppe-route, een fietsroute over Walcheren langs aller lei plaatsaanduidingen met de naam Poppe. Deze fietsroute is indertijd samen gesteld door mevr. W. Flissebaalje en gepubliceerd in De Wete van juli 1994. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 28 mei 1997 Deze avond zal de heer J.J. de Koning, architect te Middelburg, een lezing (met dia's) houden over de naoorlogse weder opbouwarchitectuur op Walcheren. Met name aan de wederopbouw van Westka pelle en de boerderijen op het platteland van Walcheren zal aandacht besteed wor- 3ö| den. Ook het naoorlogse herinrichtingsplan van het Walcherse landschap zal deze avond aan bod komen. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 11 juni 1997 In de reeks dorpswandelingen is dit jaar Souburg aan de beurt. Deze wandeling zal plaatsvinden in Oost- Souburg. De wandeling zal onder leiding van mevr. Corry Arendse staan en zij zal ons vertellen over de molen, de burg, de N.H. kerk en alles wat verder interessant is in deze plaats. Het begin- en eindpunt van deze wande ling is de N.H. kerk. Verzamelpunt N.H. kerk, Oranjeplein te Oost-Souburg, 19.00 uur. WLVvG Nieuwe uitgave Veldnamenboek Op 18 maart jl. is het vijfde Veldnamen- boek uitgekomen. Na zeven jaar van ver zamelen, onderzoeken, verklaren en schrijven zijn de veldnamen van de voor malige gemeenten Aagtekerke, Domburg, Meliskerke, Oostkapelle en Westkapelle te boek gesteld. Zes veldwerkers, de heren S. Francke, L.J.C.J.H. Grootendorst, J. Jongepier, A. de Pagter, J. Wisse en G. Wijkhuys heb- ben verschillende mensen geïnterviewd over de namen die werden gegeven aan percelen grond in het vooroorlogse Wal cheren. In totaal zijn er 2.143 namen ver zameld. In het boek worden ze uitgebreid verklaard; namen die te maken hebben met de bodemgesteldheid, de vegetatie, de fauna, maar ook namen die zijn afge leid van hun grootte, hun vorm en ligging. Ook werden percelen genoemd naar een weg, een heul, een gebouw of een persoon.

de Wete | 1997 | | pagina 40