hetgeen onder meer blijkt uit een speciaal luik in de schuur, waardoor de kolenhan delaar zijn kolen naar binnen kon krijgen. Via het Koopmansvoetpad, aangelegd in de zestiende eeuw om de kooplieden een 'snelle' verbinding tussen Middelburg en Vlissingen te verschaffen, wandelde het gezelschap naar de 'Bejaardenbank'. Deze kruier). Boven de hoofdingang staat het wapen van Souburg, een burcht in goud (Oost-Souburg) en rood (West-Souburg). Op de molenwal zouden volgens overleve ring in de zestiende eeuw hagepreken zijn gehouden. Dichtbij de molen staat het voormalige gemeentehuis, thans sedert 1989 de zetel werd in 1964 door de Souburgse burgerij aan de heren Barentsen en Suurmond ge schonken, die beiden honderd jaar werden. Hierna werd door de rondleidster nog gewezen op het achter de bank gelegen Kanaal door Walcheren (14 kilometer lang, 90 meter breed en 6,5 meter diep), dat in 1871 gereed kwam. De meerpalen zijn ongeveer twee ton zware, afgekeurde Luikse kanonnen, die met de vuurmond naar beneden de grond in zijn gewerkt. Vervolgens werd stilgestaan bij de molen De Pere, genoemd naar de ambachtsheer Cornells van Pere en gebouwd omstreeks 1740 (stellingmolen, ronde stenen boven- van Omroep Zeeland. Het gebouw werd ontworpen door de Souburgse architect Naaktgeboren en de eerste steen werd in 1939 door burgemeester Stemerding gelegd. Bij de bouw werden zoveel moge lijk Nederlandse materialen gebruikt. Door verschillende organisaties werd een aantal glas-in-loodramen geschonken. Langs de Gereformeerde kerk in de Kanaalstraat, in 1933 naar een ontwerp van F.G.C. Rothuizen gebouwd, werd de Karolingische burg bereikt. Deze cirkelvor mige aarden wal, omgeven door een gracht, werd in zijn oorspronkelijke staat waarschijnlijk als verdediging tegen de

de Wete | 1997 | | pagina 44