fTS Activiteiten Noormannen gebouwd in de negende eeuw. Een andere opvatting is dat de ver sterking door een Noormannengezelschap zou zijn opgeworpen als verdediging tegen rivaliserende groepen. Tenslotte vertelde onze gids nog iets over de ontwikkeling van Souburg. In 1832 telde de landbouwgemeente Oost-Souburg 540 zielen; na de samenvoeging met West-Souburg in 1834 werden dat er 840. De oprichting van de werf 'De Schelde' in 1875 veroorzaakte een toename van de bevolking. In 1966 werd Oost-Souburg bij een gemeentelijke herindeling, ondanks protesten van de Souburgers, bij Vlissin- gen ingelijfd. De Vlissingers deelden siga ren uit om de bevolking gunstig te stem men en de Souburgers doosjes lucifers om hun verlangens in rook te doen opgaan, maar het mocht allemaal niet baten. Sou burg als onderdeel van Vlissingen telt thans ongeveer 13.000 inwoners. De Sou burgers blijven echter 'stoepeschieters', hetgeen echter niet is wat iedereen denkt! De rondleiding eindigde weer op het Oran jeplein, waar de voorzitter mevrouw Arend- se dankte voor haar boeiende verhalen en haar namens de Heemkundige Kring Wal cheren een attentie overhandigde. H.J. Vader 10L Woensdag 29 oktober 1997 Het Zeeuws Museum heeft plannen om in 1999 een grote expositie over Zeeuws zilver te houden. De expositie zal begeleid worden door een uitvoerige publikatie. Deze avond zal de conservator van het Zeeuws Museum, mevr. drs. H.P.S.M. van den Donk, een toelichting geven over het nu lopende onderzoek en de vele witte vlekken die nog in kaart gebracht moeten worden. Het onderzoek omvat alle gebieden in Zeeland waar zilver is geproduceerd, inclu sief Zeeuwsch-Vlaanderen. Een interes sant aspect zijn de relaties met belangrijke Vlaamse zilvercentra als Brugge, Gent en Antwerpen. Tevens bestaat er op deze avond de mogelijkheid om door u meegebrachte Zeeuwse zilveren voorwerpen te laten bekijken en desgewenst te laten taxeren door de heer mr. S.A.G. Beheer van Koninklijke Begeer. De heer Begeer is een van de deelnemers aan de werkgroep Zeeuws zilver die nu onderzoek doet ten behoeve van de komende tentoonstelling en de publikatie. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 26 november 1997 Deze avond zal de heer C.M. Bierens, voorzitter van de Nederlandse Genealogi sche Vereniging, afdeling Zeeland, een lezing houden over Walcherse namen. De naamkunde onderzoekt de herkomst

de Wete | 1997 | | pagina 45