f|Gg\ Feiten en mededelingen van eigennamen van mensen, maar ook van dorpen, huizen, boerderijen, schepen en dergelijke. De spreker zal eerst enige orde in de materie brengen, daarna zal hij ingaan op het gebruik en de verklaring van voor- en achternamen, vooral met betrekking tot Walcheren, om te besluiten met de her komst van bepaalde voornamen. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. In december zijn er geen activiteiten. WLVvG Eerste Zeeuwse paleografiewedstrijd Op 17 december a.s. verschijnt het boek Werken met Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken. Naar aanleiding hiervan organiseert de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland op zaterdag 13 december van 13.00 tot 15.00 uur de eerste Zeeuwse paleografiewedstrijd. ledereen, amateur of professional, die zich bedreven acht in het lezen van oud schrift, wordt opgewekt om mee te doen. Er is voor maximaal veertig deelnemers plaats in de inspirerende entourage van de raadszaal van het stadhuis van Middel burg. Deelnemers krijgen één uur de tijd om een of enkele teksten of tekstgedeel ten nauwkeurig te ontcijferen, waarna een deskundige jury nog diezelfde middag zal uitmaken wie met de eer van beste Zeeuwse oud-schrift-lezer gaat strijken. Een officiële oorkonde, een bedrag van 100,- en een exemplaar van het nieuwe boek vormen de eerste prijs. Alle deelne mers ontvangen als aandenken aan deze bijzondere happening een unieke pen met inscriptie. U kunt zich tot 1 november a.s. aanmelden door middel van een briefkaart (met vermelding van naam, adres en tele foonnummer) aan de consulent regionale geschiedbeoefening, Aad de Klerk, Rijksar chief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg (tel. 0118-638920). In de loop van november ontvangt u dan een schriftelijke bevestiging van uw aanmelding. ii Lezing archeologie Op vrijdag 31 oktober 1997 (19.30 uur, Zeeuwse Bibliotheek) houdt drs. L.B.M. Verhart voor de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland, afdeling Zee land, een lezing over 'List en bedrog, ver valsingen in de Nederlandse archeologie'. De archeologie in Nederland kent een aantal vervalsingsaffaires; die van de om streden Tjerk Vermaning is wel de bekend ste. Vele bedriegers handelden uit geld zucht, sommigen om politieke redenen, zoals in de nazitijd. Er zijn ook vervalsingen bekend die voortkwamen uit een geintje.

de Wete | 1997 | | pagina 46