Diepe sloten Tijdens zijn verblijf in Middelburg heeft Dworschak vermoedelijk ook hooi en stro geleverd aan Günther Kohier (1923), kanonnier bij de 39ste Infanterie Divisie. Van hem het volgende: 'In april 1942 moest ik opkomen bij de bereden artillerie in Bautzen. Na drie maanden ging het als aanvulling kochten we fruit, tomaten en honingkoeken bij een aardige verkoopster. Ik herinner mij de diepe sloten waarin nogal eens een paard met berijder ver dween. Dan was het 'alle hens' om het paard eruit te halen, waarna het in de Noordzee werd gereinigd. We bleven een aantal maanden in West- Duits M/M Flak (Flugzeug Abwehr Kanone) op het jaagpad bij de zwemschool te Vlissingen, ca. 1943 (foto Zeeuws Documentatiecentrum) naar Walcheren. We kwamen in Middel burg aan en werden na twee dagen inge kwartierd in Westkapelle. Wij, soldaten, werden later in een slaapzaal onderge bracht. Onze paarden stonden in de hof stede van een melkhandelaar, die ons niet welgezind was. In Westkapelle werden we verder opge leid. Onze rantsoenen waren schaars en kapelle en bouwden nog een aantal barak ken. Vervolgens gingen we naar België, toen naar het Oostfront. Daar werd ik in juli 1944 door de Russen in Roemenië gevangengenomen Gouden sieraden Als opvolger van de 39ste Infanterie Divi sie kwam de 65ste Infanterie Divisie naar onze contreien. Deze, voor veertig procent Badens/Beierse divisie, werd medio 1942 in Bitsch (Elzas) geformeerd en kwam medio oktober 1942 naar Zeeland. Een

de Wete | 1997 | | pagina 6