afy\ Van de redactie \>|M/ Voor de tweede keer dit jaar nemen we afscheid van een redactielid. Heel lang heeft Ria van den Driest-Louwerse in de redactie meegewerkt, waarvan enkele jaren als eindredacteur. We moesten 'heel ver terug in de tijd' om te achterhalen hoe lang dat nu wel is. Om precies te zijn 16 jaar, dat is, met de Bevrijdingswete van november 1994 meegerekend, in totaal 65 Wete's (een pensioengerechtigd aantal). Alle bijdragen heeft zij gelezen en gecorri geerd. U begrijpt dat zij veel werk heeft verzet en daarvoor bedanken wij haar. In het volgende nummer van De Wete hopen wij u haar opvolger te kunnen voorstellen. Wij ontvangen elke keer weer bijdragen voor De Wete. Daar zijn wij uiteraard blij mee, want een lezenswaardig en interes sant nummer kan alleen worden samenge steld met de medewerking van (enthou siaste) scribenten. De redactie wil graag een serie artikelen wijden aan de voormali ge gemeentehuizen op Walcheren. Zij die ons meer over een oud gemeentehuis in een bepaald dorp kunnen vertellen nodi gen wij uit om hierover wat op papier te zetten. Waar stond het vroegere gemeen tehuis van... en wat is de huidige bestem ming? Dat zijn de vragen die wij graag beantwoord willen hebben. Regelmatig zijn er in De Wete verhalen te lezen over de Tweede Wereldoorlog op Walcheren. Drie jaar geleden is er zelfs een extra uitgave van De Wete versche nen waarin belevenissen en gebeurtenis sen, verteld door leden, waren opgeno men. In deze Wete komt de toenmalige vijand aan het woord. Jules Braat heeft een aantal voormalige Duitse soldaten opgespoord en hen hun verhalen laten vertellen. Er komt een beeld naar voren dat het over het algemeen rustig was op Walcheren en dat het goed toeven was voor vermoeide soldaten. Robbert Jan Swiers wijst ons op de veran deringen in de natuur op Walcheren. De afgelopen zomer hebben we weer kunnen genieten van het Walcherse landschap met haar flora en fauna. Swiers wil ons er in zijn bijdrage op wijzen hoe kwetsbaar de natuur van ons heem is en hoe deze door de ontwikkelingen in de afgelopen decen nia behoorlijk heeft geleden. Maar, consta teren Swiers en anderen, het gaat weer de goede kant op, 'de stekelbaarsjes zijn terug'. Er is nog een lange weg van natuurbehoud te gaan. De heer L.J. van der Vliet vertelt ons over het bunkerstation Vlissingen. Een deel van de Vlissingse haven was ingericht voor de brandstofvoorziening van grote zeesche pen. Aanvankelijk kolen, maar later ook olie. De heer K. Kareis blijft geïnteresseerd in de herkomst van het Slabberjanspel. Elf jaar geleden schreef hij al hierover in ons blad en nu geeft hij zijn meest recente inzicht. Verder een informatief verhaal over het Zeeuws filmarchief, een bloederig verhaal uit Veere en een uitgebreide reactie op de vraag hoe het zit met de Mein(d)ersweg. Leo Hollestelle

de Wete | 1997 | | pagina 4