we - door eerst van balen papier een hoge sta pel te maken, vervolgens deze af te dek ken met grote zeilen en dan van binnenuit, stukje voor stukje (ongezien) een nieuwe loods te maken. Als de afzet van oud papier erg stagneer de, kon hij op het buitenterrein ook nog stapels papier zetten die uiteraard ook waren hielpen die vaak een handje in hun vrije tijd, maar nadat die ook de deur uit waren gegaan was Wim wel genoodzaakt ander personeel aan te trekken. Doordat later zijn jongste zoon in het bedrijf is gekomen en ook een schoonzoon de gele deren kwam versterken, is het een echt familiebedrijf geworden. afgedekt werden en dan stonden te wach ten op betere tijden. Het papier wordt meestal met grote trucks naar een groothandel in het noorden van het land getransporteerd. Het kost wel enige chauffeurskunst om met zo n lang voertuig bij de papierloods te komen en naar de weg terug te rijden. Daarvoor moeten enkele vrij scherpe bochten geno men worden, maar het geeft zelden aanrij dingen of andere problemen. Het personeel was ondertussen ook uitge breid met enkele medewerkers. Toen er nog enkele van de grotere kinderen thuis Het bedrijf, Grote Abeele 2, Oost-Souburg, anno 1997 (foto Leo Hollestelle) Thans werken er vier vaste medewerkers in het bedrijf: Wim Kaljouw (eigenaar), zoon André, schoonzoon Lou, Johan de Bruin en soms nog enkele losse krachten. Vrijwel alle steden en dorpen op Walche ren worden weer afgereden voor het opha len van oud-papiercontainers, net als tach tig jaar geleden. Het verschil is wel dat het niet meer met een hondenkar gebeurt, maar met een comfortabele en veel snelle re containerwagen. Daarbij wordt er ook

de Wete | 1998 | | pagina 17