te waken bij het schip, want zij hadden vijf dagen en vijf nachten lang ononderbroken in de duinen doorgebracht. Intussen deden de verhalen de ronde dat de Veerse bergers alles wat in de kajuit los en vast zat, vlees en andere etenswaren alsmede de beste plunje van de kapitein hadden meegenomen, hetgeen Van Beve- maatschappij, want op 21 november 1903 stappen Jan Franciscus de Bliek en Nico- laas Minneboo wederom naar de notaris en richten opnieuw de Coöperatieve Red- dings- en Bergingsvereeniging op. Opval lend is dat bij deze (her)oprichting de fami lie Van Beveren niet meer aanwezig is. In hun plaats zijn getreden Gerard de Smit ren later in een ingezonden brief in de Middelburgsche Courant van 28 augustus 1903 zou ontkennen. De Veerse bergers hebben het schip los gekregen en naar Veere overgebracht, waar het op zaterdag 3 oktober 1903 bij opbod is verkocht. De totale opbrengst bedroeg 1050,25. Ruzie Waarschijnlijk is de affaire met de Lord Salisbury oorzaak geweest van een ruzie binnen de Veerse redding- en berging- De reddingsboot 'Maria Carolina Blanken- heym' met kapitein Jan Minneboo (foto PZC) (veermansknecht) en Marinus Adriaansen (schipper). Aardig is ook dat in de naam van de vereniging een extra 's' is toege voegd. In de statuten lezen we dat er bij de doel stellingen nog een derde is bijgekomen en wel het kopen en verkopen van gestrande schepen en van daarbij behorende of daarvan afkomstige goederen. Om lid te worden van deze vereniging hoefde men

de Wete | 1998 | | pagina 35