yx Activiteiten \>iM/ mee te brengen, zoals bestek, snuifdoos jes, reukflesjes, sieraden, een faaljehek uit 1810, een gordelhaak uit 1795, enz. De heer Begeer wist op een vakkundige, onverstoorbare wijze te boeien met zijn toelichting op de voorwerpen die hem wer den getoond. L. Jobse-Schreyenberg aö| Woensdag 28 januari 1998 Deze avond zal de heer L.M. Hollestelle, archivaris bij het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg, een lezing houden over de kust van Walcheren. Aan de hand van dia's maken we een tocht langs de dijken, duinen en stranden van ons heem: de Westkappelse zeedijk, de duinen en het strand voor Domburg, Breezand, de oost kust, de kust van de Zuidwatering en de machtige duinen van Valkenisse. Duidelijk naar voren zullen komen de grote inspan ningen die de vroegere Walchenaren heb ben gedaan om hun woonomgeving tegen de zee, die het hele eiland omringde, te beschermen. Tegenwoordig is een veilige bescherming tegen de zee een vanzelf sprekendheid, maar dat was vroeger niet het geval. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 18 februari 1998 Deze avond zal de heer C. Leeman uit Middelburg een lezing houden over de geschiedenis van de Veerse visserij. In de geschiedschrijving over Veere is de visserij nogal onderbelicht gebleven. Dat is jammer, want de visserij was door de eeu wen heen van cruciaal belang voor deze stad. De heer Leeman wilde er meer van weten en dook in de archieven. Hij ontdekte dat de Veerenaren in de meer dan 700 jaar dat Veere bestaat, jaagden en visten op alles wat in de Noordelijke zeeën leefde en eetbaar of bruikbaar was voor de mens. De heer Leeman zal u graag deelgenoot maken van deze boeiende geschiedenis en van de vele verrassingen die hij op zijn zoektocht door de archiefstukken tegen kwam. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. WLVvG Woensdag 11 maart 1998 Deze bijeenkomst is gewijd aan de toe komst van Walcheren: 'Walcheren in 2010', of hoe de Walcherse ruimte over tien tot vijftien jaar zal zijn verdeeld tussen recreatie, landbouw, verkeer en wonen. Wie Walcheren zegt, denkt vandaag de dag nog aan een liefelijk landschap met kreekruggen, waarover zich weggetjes slingeren waaraan boerderijen liggen met

de Wete | 1998 | | pagina 50