moeten worden uitgebreid. Hiervoor is vol doende ruimte beschikbaar. C.J. Bierens (landbouw): - De boer blijft als particuliere ondernemer degene die het grootste beslag op de ruimte legt, zoals reeds eeuwen het geval is. Er zullen wel veranderingen in de bedrijfsvoering optreden en de grootscha ligheid zal toenemen. - De boeren zullen zich alleen met over heidssteun staande kunnen houden en langzamerhand worden tot beheerders van het landschap in overheidsdienst. Ir. C.B. Landré (wegenplan): - Door de aanleg van rondwegen rond de dorpen zal een 'rondweg Walcheren' ont staan. Om de toegankelijkheid tot het voormalige eiland te vergroten, zullen alle toegangswegen vierbaanswegen worden. - Walcheren is vol. Daarom zullen de toe gangswegen worden versmald en zal in de toekomst bij het betreden van het voorma lige eiland tol worden geheven. H.J. Nijssen (ruimtelijke ontwikkeling pro vincie): - Het inwonertal en het aantal recreanten op Walcheren kunnen en zullen in de komende jaren (sterk) toenemen. Er ont staat een niet in de hand te houden wild groei van uitbreidingsplannen voor perma nente woningbouw en recreatieparken. - Het inwonertal van Walcheren blijft sta biel. Door het wegvallen van de fiscale aftrekbaarheid van de tweede-woning hypotheek zal het aantal verblijfsrecrean- ten gelijkblijven, of afnemen. Hierdoor behoeft slechts een beperkt aantal bestemmingsplannen te worden ontwik keld, die bovendien een selectief karakter zullen hebben, waardoor een zo groot mogelijke bescherming van stads- en dorpsgezichten zal worden gewaarborgd. Bovenstaande stellingen, die aan de spre kers zijn voorgelegd, zijn hier en daar mis schien wat prikkelend, maar dat is ook de bedoeling. Na de inleidingen (ongeveer twintig minuten per spreker) bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en tot (beperkte) discussie. Als u deze avond niet wilt missen, wordt u verzocht het strookje dat u in het midden van De Wete aantreft, in te vullen en te zenden aan het secretariaat van de Heem kundige Kring Walcheren, Toorenvliedt- wegje 4, 4335 HE Middelburg. Als u zich ingeschreven heeft, krijgt u geen bevesti ging. In geval van overtekening zal de volgorde van binnenkomst de toewijzing der plaatsen bepalen. Zij die niet kunnen worden geplaatst, ontvangen hiervan bericht. H.J. Vader, voorzitter Woensdag 22 april Op deze avond vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen van secretaresse en penningmeester, verslag kascommissie, begroting en beleid bestuur en (her)benoeming van bestuursleden. In De Wete van april a.s. vindt u een uitge breide agenda. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. WLVvG

de Wete | 1998 | | pagina 52