€m\ Feiten en mededelingen Cursus groene geschiedenis Walcheren In de maand maart start een nieuwe cur sus die wordt verzorgd door MicMec Wal cheren. De cursus heet 'Op zoek naar de geschiedenis van natuur en landschap' en is vooral gericht op de groene geschiede nis van Walcheren. Natuur en landschap hebben naast een ecologische ook een historische dimensie. Veel natuur- en landschapswaarden zijn pas goed te begrijpen door je te verdiepen in vroeger. Voor het hedendaagse beheer van sommige natuurterreinen is dat zelfs een must. Boerenerf- en wegbeplanting, buitenplaatsen, duingebieden: ze stellen alle vragen aan vroeger. Welk gebruik werd indertijd gemaakt van de beplanting rondom de boerderij? Hoe exploiteerden onze voorouders de duinen? Waar, wan neer en in welke vorm verscheen beplan ting langs de wegen? Welk ander gebruik dan louter sier maakte men van de buiten plaatsen? De deelnemers worden geacht over enige basiskennis ten aanzien van natuur en landschap te beschikken. De cursus bestaat uit drie lezingen en twee rondlei dingen in archiefbewaarplaatsen. Voor inlichtingen over deze cursus kunt u terecht bij Aad de Klerk, consulent regio nale geschiedbeoefening, tel. 0118-638920 (maandag; dinsdag; woensdagochtend). Voor aanmelding moet u zijn bij het Mic Mec Walcheren, tel. 0118-417039 of 0118- 633419. Lezing Hoogelande Op zondag 15 maart houdt Peter Blom, gemeentearchivaris van Veere, een lezing getiteld: 'Verborgen stukken, het gemeen tearchief Veere als bron voor het onder- zoek naar de bewoningsgeschiedenis van de Walcherse dorpen'. Deze lezing wordt gehouden in de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande. De aan vang is 14.30 uur en de toegang bedraagt 7,50. Kasteel Aldegonde nagemaakt Hebt u schilder-, teken- of modelbouwta lent? Dan doen de Vrienden van Oudheid kamer Aldegonde te West-Souburg een beroep op u om zelf een schilderij, teke ning of maquette te maken van het voor malige kasteel Aldegonde en haar bewo ners. De inzendingen zullen worden beoor deeld door een deskundige jury en zullen uw eigendom blijven. Het doel is om de bijdragen te gebruiken voor de Aldegonde-expositie eind dit jaar. begin volgend jaar. Deze expositie wordt georganiseerd door de Zeeuwse Biblio theek in samenwerking met het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten. Hebt u zin om uw creativiteit te botvieren op dit bijzondere historisch onderwerp, dan kunt u contact opnemen met de heer K. Deij, tel. 0118-466725. Weet u nog een Schütz? In de zomer van 1998 zal in het Zeeuws Museum te Middelburg, het Stedelijk Museum te Vlissingen en het Marie Tak van Poortvliet Museum te Domburg een overzichtstentoonstelling worden gehou den van werken van de Middelburgse schildersfamilie Schütz. Aangezien de meeste werken van J.F. Schütz (1817-1888) en zijn zoons W.J. (1854-1933) en J.F. jr. (1863-1926) zich in particulier bezit bevinden, wordt voor de

de Wete | 1998 | | pagina 53