De Wete weet het daarop twee cijfers. Op het paaltje dat hier als illustratie is bijgevoegd, staan een 0 en een 1op de andere paaltjes een 1 en een 2 en een 5 en een 6. Wie weet waar deze hardste nen paaltjes met ovale boven kant vandaan komen en waar voor ze hebben gediend? Het enige dat de heer Kerkhove kan vertellen is dat zijn, inmid dels overleden buurman bij het Wegschap Walcheren heeft gewerkt. Uw reacties graag aan de redactie. Over ovale hardstenen paal tjes gesproken. Ook langs de Abeelseweg-oost staat een dergelijk paaltje, maar dan maar met één cijfer erop. Wie weet hier meer over? Het paaltje aan de linkerzijde van de Abeelseweg-oostde weg van Groot-Abeele richting het spoor. (Foto Leo Hollestelle) Glas-in-loodramen in bedrijfsgebouwen Drie reacties ontvingen wij op de oproep in De Wete van januari jl. voor glas-in-lood- ramen in bedrijfsgebouwen ten behoeve van het onderzoek van mevrouw M. Perin uit Velp. De eerste reactie was van de heer J. Joziasse uit Middelburg. Als medewerker van de Kamer van Koop handel weet hij te vertellen dat in het gebouw aan de Seisdam, waar de Kamer van Koophandel tot 1980 was gevestigd, een groot glas-in-loodraam met afbeeldingen van nijverheid en handel was geplaatst. In 1980 is het raam meever huisd naar het huidige pand aan de Buitenrust straat, alwaar het in een zaal werd geplaatst. Door Een glas-in-loodraam in het voor malige gemeentehuis van Oost-Sou burg. (Foto G.C.J. Uijt de Haag) een herindeling van deze zaal moest het raam wijken en staat het nu elders opge slagen. De tweede reactie is van de heer J.W. Breel uit Veere. Hij weet te vertellen dat in het hoofdkantoor van de Koninklijke Schel de Groep in Vlissingen (Glacisstraat 165) een tegeltableau is te zien waarin een glas-in-loodraam is ver werkt van drie bij drie meter. Dit raam laat onder andere verschillende aspecten zien van de scheepsbouw. Het tegelta bleau met bijbehorend raam is in 1925 geschon ken door het personeel in verband met het vijftigjarig bestaan van het bedrijf. De heer G.C.J. Uijt de Haag uit West-Souburg leverde de derde reactie. In

de Wete | 1998 | | pagina 38