6 Van de redactie 0|qHu»m^h Chocolademolens en de Fak Brouwers De redactie is blij u haar nieuwe vijfde redactielid te kunnen voorstellen. Het kostte enige moeite een goede opvol ger voor Ria van den Driest te vinden, maar vanaf deze Wete helpt mevrouw Ella Louwerse uit Zoutelande mee aan ons mededelingenblad. Ook op deze plaats wensen wij haar veel succes en vooral ple zier toe met deze zo belangrijke taak. Het zal u deze Wete ook weer opvallen dat wij veel aandacht proberen te besteden aan de illustraties. Veel auteurs leveren bij hun bijdragen een of meerdere illustraties, of op zijn minst suggesties hiervoor, maar de redactie moet zelf ook op pad om mooie plaatjes te zoeken. Dat alles om De Wete behalve leesbaar ook illustratief (en dus aantrekkelijk) te maken. Wij hopen dat deze nieuwe Wete u weer aanspreekt. De heer Van Wijk heeft zich verdiept in de activiteiten van de Middel burgse familie Fak Brouwer. Deze doops gezinde familie hield zich bezig met het maken van chocolade. De Zeeuwse cho colade kende verschillende kwaliteiten en was zeer geliefd. Aangezien de heer Van Wijk ook deskundige is op het gebied van molens, was de link tussen de chocolade molen en deze Middelburgse familie snel gelegd. Leest u verder in zijn interessante bijdrage. De bijdrage van de heer Everaers heeft een actuele insteek. Er staat wat te gebeu ren op Walcheren: er zijn grootse planolo gische plannen om het wegennet van ons heem te veranderen. Dat die veranderin gen in strijd zijn met het eigen van de Wal- cherse wegen, laat de heer Everaers zien. Henk Remijn heeft zijn derde bijdrage geschreven over dialectnamen voor Wal- cherse zeeorganismen. Deze keer gaat het over vissen. In deze Wete verder een interessante archiefvondst uit de kluis van de voormali ge gemeente Domburg, waarvan we hopen dat (een van) u er nog meer over kan vertellen. Tot slot een extra 'k heleze en verenigingsnieuws. Veel lees- en kijkplezier toegewenst. Leo Hollestelle Inleiding Wie Zeeland en de Zeeuwen wil leren ken nen, moet Van Schagen lezen. Hij heeft heel mooie dingen geschreven over de Geerse's, over schelpjes zoeken, over Domburg en Middelburg, over Toorop en Jan Heijse. Juist omdat hij dichter was, heeft hij zulk mooi proza geschreven. Dat geldt ook voor BuitenwereldSeissin- gel A4C, 1895-1899. Daarin vertelt hij dat hij als kind geregeld boodschappen moest doen. 'Dat bestond alleen maar in wachten tot het klaar was. Beter was het al, wan neer Van Heusden aan de beurt kwam,

de Wete | 1998 | | pagina 4