Kt#46 3qi si jj Activiteiten dig in de visserij. De mosselvisserij beleef de na de Eerste Wereldoorlog gouden jaren als gevolg van de grote vraag in het hongerende Duitsland. De crisis in 1929 was een ware ramp voor de garnalenvissers. De afzet naar Enge land stokte en ook in eigen omgeving kon weinig worden afgezet. In 1935 werd het garnalenbesluit van kracht en kreeg Veere een aanwijzing tot garnalenhaven en als verkooplokaal. De grootste verbetering was de oprichting van de vismijn in 1941. De Veerse visserij leefde hierdoor op; er kwam geld beschikbaar om de schulden af te betalen, de schepen op te knappen of zelfs nieuwe vaartuigen te bouwen. De Tweede Wereldoorlog bracht gevoelige schade toe aan de vloot. Eind 1946 was de vloot weer op sterkte. Mede doordat een aantal Tholenaren vanuit Veere ging varen, werd het een van de toonaange vende garnalenhavens van het zuidwesten van ons land. Tot na de afsluiting van het Veerse Gat speelde Veere op visserijgebied een rol van betekenis. Op woensdag 5 april 1961 keerde de vloot voor de laatste keer onder grote belangstelling terug in de haven. De volgende dag vertrokken de schepen voor goed. LJS Woensdag 22 april 1998 Zoals al eerder aangekondigd, zal deze avond de jaarvergadering plaatsvinden. De agenda treft u in het midden van deze Wete aan. Na de pauze zullen enige films over Wal- cherse dorpen worden gedraaid. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. In de maand mei zijn er vanwege de vele vrije dagen geen activiteiten. Woensdag 10 juni 1998 De jaarlijkse dorpswandeling vindt dit jaar plaats in Westkapelle. De wandeling zal onder leiding staan van de heren K. Pouwelse, J. Cijsouw en P.J. Minderhoud (leden van de Stichting Cul tuurbehoud Westkapelle). Zij zullen vertel len over het dorp en de vele bezienswaar digheden tussen dijk en toren. Verzamelpunt aan de voet van de vuur toren om 19.00 uur. PJM WLVvG

de Wete | 1998 | | pagina 43