Feiten en mededelingen Veldnamen Vorig jaar verscheen het vijfde veldnamen- boek van Walcheren, waarin de veldna men van de voormalige gemeenten Aagte- kerke, Domburg, Meliskerke, Oostkapelle en Westkapelle zijn verzameld en in kaart gebracht. De andere vier uitgaven betref fen de gemeenten Ritthem, Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Gapinge, Seroos- kerke, Veere en Vrouwenpolder. De veldnamencommissie van de Heem kundige Kring wil de draad weer oppakken en is op zoek naar mannen en vrouwen die bekend zijn met het gebied en die inte resse en tijd hebben om veldnamen op te sporen en in kaart te brengen. De commis sie zoekt veldwerkers voor Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Frans van den Driest, Laan van Wervenhove 5, Serooskerke, tel. 0118-592642. den. Wij verwelkomen u graag als lid (minimumbijdrage 15,- per jaar). Inlich tingen en aanmelding bij: Lous Roelofsen (0118-635506) en Annie Vaandrager (0118-636316). Een Zeeuws tijdschrift in dialect Er is een nieuw tijdschrift verschenen dat van voor tot achter in Zeeuws dialect is geschreven. Noe is de naam van dit initia tief van de Stichting Zuudwest 7. Het blad is een aanvulling in het scala van tijdschrif ten die in onze provincie verschijnen. Noe biedt een podium voor de serieuzere streektaalschrijverij. Er wordt in het blad niet over maar alleen in dialect geschre ven. In het eerste nummer van Noe staan poëzie en verhalen onder meer over de dunen en een blaespuupe. Voor een abonnement kunt u zich opgeven bij Abonnementenservice Noe, antwoord nummer 24, 4380 VB Vlissingen. Vrienden van de Kapel van Sint Maarten Na de ruïne kwam in 1965 de kapel van Hoogelande. Opgebouwd vanuit de uitda ging om het gebouw te bestemmen voor activiteiten die verder zouden reiken dan de direct omwonenden. Sindsdien wordt er weer getrouwd en vinden er jaarlijks onge veer zeven concerten, lezingen en andere culturele evenementen plaats. Op zondag middag. Het levend kunstwerk Fabiola uit Amsterdam trad op, Anner Bijlsma speelde cello en Ko de Korte deed verslag van zijn vele expedities. Georganiseerd door de Vereniging van Vrienden van de Kapel van Sint Maarten. Dit bijzondere plekje op ons eiland ver dient het om door velen gekoesterd te wor- Interieur-afbeeldingen De onderzoeksschool Kunstgeschiedenis (een samenwerkingsverband van verschil lende universiteiten en musea) is bezig met het project 'Het Nederlandse interieur ca. 1600-ca. 1900 aan de hand van eigen tijdse afbeeldingen'. Het doel is te komen tot de uitgave van een uitgebreid geïllus treerd boek over dit onderwerp. De onder zoeksschool is daarom op zoek naar afbeeldingen - schilderijen, tekeningen, prenten en foto's van vóór 1900 - waarop een interieur of een belangrijk deel van een interieur is weergegeven. De artistieke kwaliteit van de afbeelding hoeft geen cri terium te zijn. Alles heeft de aandacht: ste delijke en landelijke binnenhuizen en van

de Wete | 1998 | | pagina 44