Brigade uitgezet, kazerne in orde bevonden De Koninklijke Marechaussee op Walcheren prikklok van zijn oude werkgever: een pronkstuk in zijn eigen Boddaertmuseum- pje. Dat er putdeksels van Boddaert in Middel burg lagen, wist Jilleba niet. In grote series kunnen die volgens hem niet zijn gemaakt. Dat maakt deze deksels juist zo bijzonder. Twee heb ik er, zonder gericht te zoeken, Het putdeksel van Boddaert in de Herenstraat, ter hoogte van de Kleine Herenstraat. (Foto Leo Hollestelle) maar bij toeval, gelokaliseerd. De eerste ligt op de kruising Korte Noordstraat-Lam- brechtstraat en de tweede ligt in de Heren straat. Wie een Boddaertdeksel weet te liggen, wordt vriendelijk verzocht dat aan de redactie van De Wete door te geven. Jilleba zou er zo een aan zijn muur willen hangen. Hij voorspelt dat die deksels nog eens door souvenirjagers worden wegge haald. Daarom het advies aan de gemeen te Middelburg zuinig te zijn op haar spullen en er op z'n minst een paar veilig te stellen. Jan Moekotte Noot van de redactie: Bij de herbestratingswerkzaamheden van de Korte Noordstraat (februari/maart 1998) is het eerste door de auteur genoemde putdeksel ver vangen door een deksel van Nering Bögel. Waar is het Boddaertdeksel gebleven? Agenten op rolschaatsen, frauderende inspecteurs, ruziënde korpschefs. Kortom, de politie was enige tijd geleden nogal eens op een negatieve wijze in het nieuws. De algemene vervaging van normbesef is helaas ook doorgedrongen tot in de krin gen van onze gezagshandhavers. Een zorgwekkende ontwikkeling! Eén politieorgaan is er tot dusver vrij goed in geslaagd buiten de publiciteit te blijven, te weten het Wapen der Koninklijke Mare chaussee. Zonder ophef doen de mede werkers van dit wapen hun werk, ook op Walcheren. Meer dan honderdvijftig jaar is de Marechaussee al op ons eiland gesta tioneerd. Daarover straks meer; eerst iets

de Wete | 1998 | | pagina 12