Jaarverslag Glas-in-loodraam in het kantoor van Herstaco te Middelburg, gemaakt door de kunstenaar Antoine Mes. (Foto Leo Hollestelle) en is in 1968 gemaakt door de kunstenaar Antoine Mes. Het werd door het personeel van Polak aan de directie aangeboden. In het raam zijn activiteiten van het voor malige metaalbedrijf uitgebeeld. De kleu ren blauw en groen zijn in het raam ver werkt. Hardstenen paaltjes Bram de Bree uit Oost-Souburg weet te vertellen dat de hardstenen paaltjes, met een bovenkant in de vorm van een halve cirkel, honderd-meter-paaltjes zijn. Een 2 op zo'n paaltje zou dan op 200 meter kun nen duiden. In Meliskerke, hoek Marie- kerkseweg-Valkenburgstraat, zouden ook twee van zulke paaltjes staan. Het paaltje aan de Abeelseweg-Oost heeft De Bree zelf teruggeplaatst, al weet hij niet precies of het op dezelfde plaats staat, want boer Vos heeft het er uitgehaald omdat er geen maaidorser langs kon. Zelf is de heer De Bree in het bezit van een hardstenen paal tje (ongeveer 50 centimeter lang) met op de platte bovenkant de letters 'SS'. Oud Walchers bierrecept In De Wete van juli vorig jaar stond een oproep om een oud Walchers bierrecept. Mevrouw E. Sanderse-Lampert uit Seroos- kerke moest hiernaar zoeken, maar ze vond het: een middagemmer water, een halve ons gist, een kopje suiker, een schepje cichorei en een halve staaf drop. De bereiding van deze ingrediënten tot smakelijk bier is haar niet bekend. Het jaarverslag 1997 van de Heemkun dige Kring Walcheren, goedgekeurd tij dens de jaarvergadering van woensdag 22 april 1998, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding Ook in 1997 is het ledental van de Heem kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 1.990 leden en sloten op 31 december 1997 af met 2.106 leden. Tijdens de jaarvergadering op woensdag 23 april 1997 werd het tweeduizendste lid gehuldigd.

de Wete | 1998 | | pagina 38