Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar acht keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering op woensdag 23 april 1997 werd afscheid genomen van de voorzitter, mevrouw M.J. Daamen-van Houte. In haar plaats werd tot voorzitter benoemd de heer H.J. Vader. Verder werd ook afscheid genomen van mevrouw M.H. Rauwe-Labruyère, die na twaalf jaar bestuurslidmaatschap statutair niet herkiesbaar was. (Zij was tevens de schakel tussen het bestuur en de redactie commissie.) In haar plaats werd benoemd mevrouw L. Jobse-Schreyenberg. Mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer werd herbenoemd als bestuurslid. Financiën De financiële situatie baart het bestuur enigszins zorgen. Commissie Veldnamen Walcheren Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Het vijfde veldnamenboek (Aagtekerke, Domburg, Meliskerke, Oostkapelle en Westkapelle) is in maart 1997 tijdens een studiemiddag, gewijd aan veldnamen, gepresenteerd. De voorbereidingen voor een volgende veldnamenboek c.q. -boeken (Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen) zijn inmiddels van start gegaan. Commissie Visgronden De bedoeling is de vroeger gebruikte namen van visgronden in het voormalige Veerse Gat, het Sloe en een gedeelte van de Ooster- en Westerschelde te inventari seren. Inmiddels is een gedeelte ter inza ge op enige zeekaarten bij het Gemeente archief Veere. De Wete Ook in 1997 verscheen ons verenigings orgaan weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. In 1997 werd afscheid genomen van mevrouw M.J. van den Driest-Louwerse als redactielid. Zij is gedurende zestien jaar als zodanig werkzaam geweest, waar van enkele jaren als eindredacteur. In haar plaats is mevrouw E. Louwerse als nieuw redactielid toegetreden. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie heeft ook dit jaar weer alle lezingen en excursies georgani seerd. Bijeenkomsten en excursies In 1997 werden acht reguliere bijeenkom sten en drie excursies georganiseerd. De excursies voerden ons naar Oost-Sou burg, Willemstad/Bergen op Zoom en het Trainingscentrum van de Vlissingse brand weer aan de Buitenhaven te Vlissingen. Overleg met andere organisaties In januari 1997 heeft het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren andere Walcherse organisaties, die eveneens actief zijn op het gebied van historie, cul tuur, folkore e.d., uitgenodigd voor een nadere kennismaking. Bij deze bijeenkomst waren, naast het bestuur van de Heemkundige Kring Wal cheren, vertegenwoordigers aanwezig van de Historische Vereniging Arnemuiden, de

de Wete | 1998 | | pagina 39