Stichting 'Het Walcherse Costuum', de Stichting Cultuurbehoud Westkapelle en de Oudheidkamer Aldegonde i.o. In oktober 1997 heeft het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren, op uitnodi ging van de Provinciale Commissie Zee land van de Bond Heemschut en de Con sulent Regionale Geschiedbeoefening, een bijeenkomst in Terneuzen bijgewoond, waarbij vertegenwoordigers van alle Zeeuwse heem- en oudheidkundige orga nisaties aanwezig waren. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 22 april 1998 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering en heet de ongeveer veertig aanwezigen welkom. 2. Notulen jaarvergadering 1997 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag, zoals gepubli ceerd in De Wete van juli 1997, wordt het verslag van de jaarvergadering 1997 goed gekeurd, onder dankzegging aan de secre taresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van mevrouw C.N. Polderman en de heer K.J. Leeftink (beiden bestuurslid) en mevrouw W. Flissebaalje. Verder deelt de voorzitter mee dat een fol der over het project 'Brieven aan de toe komst' door de aanwezigen kan worden meegenomen. Tevens wijst hij nog op de laatste bijeen komst vóór de zomervakantie, namelijk de dorpswandeling te Westkapelle op woens dag 10 juni a.s. 4. Jaarverslagen 1997 a. Jaarverstag secretaresse Het jaarverslag 1997 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse. (De tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete.) b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag wordt nader toe gelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. Een der leden vraagt nadere informatie over de financiële positie. De voorzitter antwoordt dat dit bij de begroting 1998 (punt 6) aan de orde zal komen. c. Balans per 31 december 1997 De penningmeester geeft hierbij eveneens een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie Een der leden van de kascommissie, de heer I.M. van Houte, deelt mee dat deze commissie bij de kascontrole de boeken in beste orde heeft bevonden en hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord.

de Wete | 1998 | | pagina 40