De heer Van Houte maakt tevens van de gelegenheid gebruik om het bestuur en de redactie hartelijk dank te zeggen voor het vele werk het afgelopen jaar. 6. Begroting 1998 Allereerst geeft de voorzitter nadere uitleg over de financiële positie van de vereni ging. Sinds 1982 is er geen contributieverhoging geweest. Door de elk jaar toenemende kosten, zoals bijvoorbeeld zaalhuur, een vernieuwde Wete en hogere portokosten, wordt steeds meer op het kapitaal ingeteerd. Het afge lopen jaar moest ook een nieuw kopieer apparaat voor het secretariaat worden aangeschaft en binnenkort wellicht ook een nieuwe computer voor de ledenadmi nistratie. Hij vraagt de vergadering dan ook toe stemming voor een contributieverhoging m.i.v. 1 januari 1999 met 2,50 per jaar, om zo de noodzakelijke reserve te verkrij gen. Hij zegt hierbij toe dat het nieuwe peil van 20,- voor een periode van vijf jaar zal worden gehandhaafd. De vergadering gaat akkoord met de con tributieverhoging, de voorzitter bedankt voor deze toestemming. Vervolgens geeft de penningmeester nadere uitleg over de begroting, waarna deze wordt goedgekeurd. 7. Beleid bestuur In de statuten staat als een van de taken vermeld het behoud van Walcherens cul tuurgoed. Het bestuur is van mening dat in dit ver band nauwere betrekkingen met de Bond Heemschut nuttig en nodig zijn. Het is de bedoeling dat een heemkundige kring zal gaan functioneren als de oren en ogen van Heemschut, d.w.z. signaleren waar iets aan de hand is. Het bestuur vraagt zich af of de HKW hier toe, naar voorbeeld van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, een commissie planologie zal kunnen instellen. Hiervoor zijn uiteraard vrijwilligers nodig. In een van de volgende Wetes zullen de leden nader geïnformeerd worden. Een der leden merkt hierbij op dat eigenlijk elke plaats op Walcheren een dergelijk aanspreekpunt zou moeten hebben. Een ander lid vult aan dat uitvoering van derge lijke plannen niet strijdig met de statuten mag zijn. Uiteraard houdt het bestuur dit nauwlettend in de gaten. Verder bestaan er ideeën om ons meer op het onderwijs te gaan richten en meer con tacten met de overige Zeeuwse heemkun dige kringen aan te gaan. Tevens wordt gedacht aan een themanum mer van De Wete, bijvoorbeeld de ruilver kaveling van de jaren vijftig of de eerste toeristen op Walcheren. Hiervoor is uiter aard ook kopij van de leden welkom. Men moet de gebeurtenissen opschrijven, niet alleen voor de kring, maar ook voor de eigen kinderen. 8. Verkiezing bestuursleden Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de heren A.P. de Klerk en K.J. Leeftink. Beide heren worden voor vier jaar herbenoemd. De voorzitter merkt hierbij op dat de heer Leeftink wellicht tussentijds zal aftreden i.v.m. drukke werkzaamheden. 9. Benoeming kascommissie De heer I.M. van Houte blijft aan als lid van de kascommissie. De heer J. Minet is na twee jaar aftredend.

de Wete | 1998 | | pagina 41