Feiten en mededelingen dertiende-eeuwse Tiendenschuur van Ter Doest en vervolgens een rondleiding door het witte polderdorp Lissewege met onder meer een bezoek aan de kerk. Hierna rijden we naar Brugge, waar we ons inschepen op de raderboot Lamme Goedzak, die ons naar Damme, de stad van Jacob van Maerlant en Tijl Uilenspie gel, zal brengen. Na aankomst in Damme krijgt u gelegenheid de lunch (voor eigen rekening) te gebruiken. Na de lunch staat een stadswandeling op het programma, met onder meer een bezoek aan het Sint Jans Hospitaal (museum). Hierna bent u vrij om Damme nog verder op eigen gele genheid te bekijken. Aan het begin van de avond zullen we in Damme nog het diner gebruiken. We verwachten de boot van 21.20 uur vanuit Breskens naar Vlissingen te nemen. De deelnamekosten bedragen 85,- p.p. In deze prijs is begrepen: - busrit - koffie met Vlaamse specialiteit - rondleiding Ter Doest en Lissewege o.l.v. een gids - boottocht Brugge-Damme - rondleiding Damme o.l.v. een gids - diner - alle toegangsprijzen Op weg naar een planologische commissie voor de HKW? Op 31 oktober 1998 was er in Terneuzen een bijeenkomst van de besturen van vrij wel alle Zeeuwse heemkundige verenigin- Alle andere uitgaven (lunch, drankjes e.d.) zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen: - Middelburg 07.15 uur - Koudekerke 07.25 uur - Vlissingen 07.30 uur U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 635276 ten name van J. den Hollander te Middelburg onder vermelding van het aantal personen én de opstap plaats. Uw inschrijving dient uiterlijk 10 september 1998 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst; hierover wordt niet gecorrespondeerd. De deelnemers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Met nadruk wijzen wij erop dat er lange wandelingen (resp. anderhalf en twee uur) geprogrammeerd zijn! Noteert u alvast? - Woensdag 4 november 1998: tweede avond gewijd aan 'Walcheren 2010'. - Woensdag 25 november 1998: lezing over Walchers familieonderzoek. Nadere informatie volgt in de oktober-Wete. WLVvG gen. De heem- en oudheidkundige organi saties betuigden daar hun instemming met het voorstel van de provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut en de consulent regionale geschiedbeoefening

de Wete | 1998 | | pagina 43