wonen, werken en infrastructuur. Een duidelijke onderverdeling in stad (stedelijke zone) en platteland. Voor de stedelijke zone moet een regio visie opgesteld worden, waarin de ruimte lijke ontwikkeling op diverse terreinen vorm en inhoud gegeven moet worden. Straks kun je niet meer zien naar welk dorp je rijdt. Alles ziet er hetzelfde uit: Koudekerke. (Foto Henk Nijssen) Het platteland mag groeien voor de opvang van de eigen natuurlijke groei. Voor bedrijven mogen op het platteland lokale bedrijfsterreintjes worden ontwikkeld die niet groter mogen worden dan 5 hec tare. Dit betekent dat zeker voor verschillende activiteiten, buiten het wonen, een toena me van het ruimtebeslag zal plaatsvinden. Ook op het platteland. Kwaliteit Naast kwantiteit zullen de komende jaren, en als de economische omstandigheden niet drastisch wijzigen ook daarna, zeker vier kwaliteitsthema's centraal staan: - ruimtelijke kwaliteit; - beeld- en architectonische kwaliteit; - milieukwaliteit; - vernieuwing van stad en dorp. Hoewel dat in beeld beter tot zijn recht komt, zal ik aan de hand van wat voor beelden, onderscheiden naar stad en plat teland, aangeven wat men zich daarbij voor moet stellen. Ik veronderstel dat het kwaliteitsbeleid in de steden beter tot zijn recht zal komen dan op het platteland. Dat heeft vooral te maken met de schaal en de vernieuwingszin die in de stad door de bank genomen groter is. Ruimtelijke kwaliteit laat zich vooral verta len in aandacht voor de samenhang in de bebouwing en aandacht voor en de inrich-

de Wete | 1998 | | pagina 18