andere functies zoals zaadteelt, paarden fokkerij, productie van fijne groenten etc. Landhuizen Het Streekplan Zeeland maakt nieuwe landgoederen expliciet mogelijk, mede met de doelstelling van het creëren van bos. Daarom dient de omvang van het perceel minimaal 5 hectare te zijn. In het streek plan wordt aangegeven dat er mogelijk heden zijn aan de binnenduinrand van Domburg en op de Walcherse kreekrug gen. Wil men tot bosareaai komen dat wat voorstelt, dan is een concentratie van tien landhuizen al gauw nodig. Een nieuw ruimtebeslag van zo'n 50 hectare. Conclusies Uit het verhaal mag opgemaakt worden dat er op het gebied van wonen en werken tot 2010 grote kansen en bedreigingen op Walcheren afkomen. En wat nu kansen en bedreigingen zijn, hangt sterk af van waar men staat, hoe men tegen de dingen aan kijkt en welke belangen men heeft. Ik maak mij echter wel enige zorgen. Zoals gezegd zal door de gunstige markt omstandigheden de vraag naar nieuwe woningen en exclusieve en extensieve woonmilieus toenemen. Gemeenten en Steeds meer recreatiewoningen zijn geschikt voor permanente bewoning. Het Kustlicht bij Zoutelande. (Foto Henk Nijssen) commerciële marktpartijen hebben de nei ging daar royaal aan tegemoet te komen. Immers, groei betekent dat het goed gaat en levert bestuurlijk prestige op. Gevolg is wel dat er onnodig extra ruimtebeslag wordt gepleegd en dat in de bestaande woningvoorraad leegstand en verpaupe ring dreigt. Door de bank genomen kan gesteld wor den dat een kwart tot de helft van de

de Wete | 1998 | | pagina 21