Ringrijden in Oostkapelle Mopperden we de vorige keer dat we geen reacties ontvingen over de herkomst van het stuk over het ringrijden in Oostkapelle (De Wete, april 1998), nog voordat De Wete van juli bij u op de mat lag, ontvin gen wij de reactie van de heer S.J. Lous te Oostkapelle. Uit zijn informatie blijkt dat het verslag gaat over het jaar 1953. Het is vermoedelijk geschreven door Adri de Broekert, toentertijd gemeenteambtenaar bij de gemeente Oostkapelle. De heer Lous weet de namen van de personen die op de drie foto's staan. Wij hebben de foto's er nog maar weer even bij gehaald. Op de bovenste foto zien we als ringrijder Willem de Kam en als ringoppassers Joos Jobse (rechts bij de lange paal/poenger) en Jan Abrahamse (links bij de lange paal met pijp). Als toeschouwers zijn te zien: burgemeester Sprenger (met burgerhoed), Arjaan Roose (met boerenhoed) en Lou Francouis (met boerenpet). Op de foto daaronder zien wij de schrijver Ko den Fiollander, destijds gemeentewerk man bij de gemeente Oostkapelle. De namen op het bord zijn de volgende: 1 Piet van Liere, 2. Harrie Francke3. Bram Roose (overleden), 4. Adrie van Liere5. Adri Roose (overleden), 6. Kees Kooman (overleden), 7. Piet Maljaars, 8. Stoffel Wijkhuis, 9. Gerrit Wattel, 10. Stoffel Brou wer, 11. Piet Lous (overleden), 12. Jan Lous (overleden), 13. Ko Kooman (overle den), 14. Jo Maljaars (overleden), 15. Jaap Flipse, 16. Frans Dekker, 17. Willem de Kam (overleden), 18. Krijn Poppe, 19. Arjaan Poppe (overleden), 20. Gillis Poppe, 21Zek Maljaars, 22. Jan Poppe. Op de onderste foto wordt door de deelne mers Jan Lous gejonast; als toeschouwers herkennen wij Simon Melse (met platte pet) en de jongeman Jan Poppe Joh.zn (met kalot).

de Wete | 1998 | | pagina 39