Perre geschonken doopbekken. Tussen de architecten en de bevolking ontstond verschil van mening over de her bouw van de verwoeste woningen. Veel inwoners, onder leiding van aannemer Roelse, wilden hun huizen terug zoals ze waren. Hun wensen werden vervuld. West- kapelle werd volgens het oude dorpsplan herbouwd. Aannemer Roelse herbouwde bijvoorbeeld in de Kloosterstraat panden in hun oude vertrouwde vorm en indeling. Langs de Kloosterstraat voer de de tocht naar d'Arke. De naam van deze straat herin nert aan een woonwijkje dat in 1944 werd verwoest en dat niet meer werd herbouwd doordat de nieuwe dijk meer naar binnen werd gelegd. Op nummer 11 van de huidige straat stond indertijd de 'molen van Theune'. In de kel der hiervan zat na het bom bardement van 3 oktober 1944 een groot aantal mensen opgesloten. Op drie na ver dronken allen jammerlijk in het opkomende water. Straten als de Utrechtsestraat en Ridderkerkiaan verwijzen naar gemeenten wier inwo ners in 1946 tijdens collectes geld gaven, waardoor een Groene Kruis-gebouw kon worden neergezet. Langs de Kreek begaf het gezelschap zich naar de Dijk. De Kreek is het oude stroom- gat uit 1944/'45 en is thans nog ongeveer 17 meter diep en ongeveer 22 hectare groot. Op de Dijk passeerden de deel- ander vertelde over het gebouw, ontwor pen door professor Berghoef. Hij wees op de fraaie kanselbijbel uit 1682 en het prachtige kerkzilver, waaronder een in 1760 door ambachtsheer Johan van de de wederopbouw van het dorp. Zo ont stond de Markt met daaraan een nieuw stadhuis, een verenigingsgebouw, gebouwd door de gezamenlijke aanne mers van Westkapelle, en de Nederlands Hervormde Kerk. In laatstgenoemde werd het gezelschap ontvangen door de koster, die een en

de Wete | 1998 | | pagina 42