Activiteiten \xm/ nemers het dit voorjaar in brand gestoken monument (in de volksmond de 'Steele' of de 'Schoppe') en hadden zij uitzicht op de 'Zwamme' (lucifer), de radartoren. De tocht eindigde bij de Shermantank op de Dijk, die daar staat als blijvende herin nering aan de landingen op 1 november 1944. In het verenigingsgebouw 'Westkapelle Herrijst' werd de bezoekers ten slotte een versnapering aangeboden. Hier konden zij ook de maquette bekijken van Westkapelle voor en na 3 oktober 1944. Mede dankzij de voortreffelijke gidsen kon het gezelschap terugzien op een welbeste de avond. H.J. Vader De foto's bij dit artikel zijn afkomstig uit de collectie van P.J. Minderhoud. Woensdag 4 november 1998 Walcheren 2010 Zoals eerder aangekondigd, organiseert de Heemkundige Kring Walcheren een tweetal bijeenkomsten over het aanzicht van Walcheren omstreeks 2010. De na druk wordt daarbij voornamelijk gelegd op ontwikkelingen die het platteland betreffen. De eerste avond werd gehouden op woensdag 11 maart j.l. Deskundigen op het gebied van ruimtelijke ordening, wegen infrastructuur, landbouw en recreatie gaven hun visie op de toekomst van ons eiland. Elders in dit nummer vindt u hierover meer. De tweede bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 4 november 1998, zoals gebruikelijk in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Een vertegenwoordiger van de Zeeuwse Milieu Federatie, een campingeigenaar en een directeur van een biologisch-dyna- misch landbouwbedrijf zullen ons kennis laten nemen van hun inzichten over het ruimtebeslag dat milieu, recreatie en land bouw op met name het platteland van Wal cheren zullen leggen en hun overlevings kansen daarbij. T. Kramer (Zeeuwse Milieu Federatie): Door een toenemend inwonertal en een zich uitbreidende recreatie zal de druk op het milieu groter worden. De toestroom van nieuwe recreanten en bewoners dient derhalve te worden beperkt. Als dat niet gebeurt, blijven slechts geïsoleerde milieu reservaten over. Het aantal inwoners en recreanten zal in de nabije toekomst eerder af- dan toene men. Hierdoor zal de kwaliteit van het milieu beter worden. Door de toenemende milieu-eisen zal in de komende jaren een geheel nieuw Wal- chers landschap ontstaan. Deze ontwikke ling zal ten koste gaan van de traditionele landbouw(bedrijven).

de Wete | 1998 | | pagina 43