m Door bedrijfsveranderingen en -vergrotin gen zal het Walcherse landschap zich in de komende tijd weliswaar wijzigen, maar de boeren blijven hierin als particuliere ondernemers toch de hoofdrol vervullen. A.J. Pouwer recreatieeigenaar cam ping): Er zullen nieuwe recratievormen ont staan, waardoor de traditionele camping zich moeilijk als zelfstandige onderneming staande zal kunnen houden. Het aantal recreanten neemt in de komende tijd sterk toe, waardoor uitbrei dingsdrift het zal winnen van de wens tot kwaliteitsverbetering. Het aantal met name jeugdige recreanten neemt in de komende jaren af, waardoor kwaliteit een sterk concurrentie-element wordt. M. Guépin (biologisch-dynamische land bouw): In de komende tijd zullen grote verande ringen in de landbouw plaatsvinden. De biologisch-dynamische landbouw zal van deze ontwikkelingen profiteren, mits de consument bereid is hiervoor een prijs te betalen. De bedrijven zullen mede hun stempel drukken op het nieuwe Walcherse landschap. De biologisch-dynamische landbouw bedrijven zullen de moderniseringen en schaalvergrotingen die zich wellicht in de komende jaren in de landbouw zullen voordoen, niet kunnen bijhouden en steeds verder achterop geraken. Zij zullen zich alleen kunnen handhaven als een soort milieubedrijven met steun en onder de hoede van de overheid. De avond zal worden besloten met een forumdiscussie. Het is de bedoeling dat de inleiders van beide avonden zitting zullen hebben in het forum, dat zal worden geleid door de voorzitter van de Heemkundige Kring Walcheren. Als u deze avond wilt bijwonen, wordt u verzocht het strookje dat u in het midden van De Wete aantreft, in te vullen en te zenden aan het secretariaat van de Heem kundige Kring Walcheren, Toorenvliedt- wegje 4, 4335 HE Middelburg. De toe gangsprijs is 5,- p.p. en dit bedrag dient u vooraf over te maken op giro 608163 t.n.v. mevr. W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer te Middelburg o.v.v. Walcheren 2010. De volgorde van ontvangst van de aan meldingsbedragen bepaalt de toewijzing der plaatsen. Als u zich ingeschreven hebt en het bedrag overgemaakt, krijgt u geen bevesti ging. In geval van overtekening worden alleen zij die niet kunnen worden geplaatst, hiervan in kennis gesteld. Uiteraard zal het gestorte aanmeldingsbe drag in dat geval worden geretourneerd. H.J. Vader, voorzitter Woensdag 25 november 1998 Deze avond zal de Veerse gemeentearchi varis, de heer P. Blom, een lezing houden over bronnen voor het onderzoek naar de inwoners van Walcheren in het gemeente archief Veere (periode 1500-1900). Het archief van de gemeente Veere bevat ontelbare documenten met daarin informa tie over personen die hier vanaf de zes tiende eeuw geleefd of gewerkt hebben. Belastinglijsten vertellen iets over de wel stand van onze voorouders, in kerken-

de Wete | 1998 | | pagina 44