Feiten en mededelingen vVAlq '(n raadsverslagen maken we kennis met het geestelijk leven uit vervlogen eeuwen en tussen de regels doorlezend kan men uit officiële verklaringen die voor Veerse nota rissen werden afgelegd, een schat aan informatie over het leven van alledag vin den. Aan de hand van een aantal Walcherse 'kleine luiden', opgediept uit diverse oude archiefstukken wordt u meegevoerd door vier eeuwen dagelijks leven op Walcheren. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. In de maand december zijn er geen activi teiten. WLVvG Cursussen Op Walcheren organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit weer een aantal cursus sen die ook voor leden van de Heemkundi ge Kring interessant zijn. Voor sommige cursussen krijgen leden van onze kring korting. De cursus 'Geschiedenis te kijk' wordt zelfs samen met de Heemkundige Kring georganiseerd. Paleografie voor gevorderden (Rijksar chief in Zeeland en ZVU). Aan de hand van fotokopieën van teksten en archief stukken uit verschillende Zeeuwse archie ven uit de periode van de 14e tot en met de 18e eeuw worden de deelnemers ver trouwd gemaakt met de verschillende soorten handschriften. Docent: L.R. Pries ter. Duur: 10 avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Aanvang: maandag 11 januari 1999. Cursusplaats: Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38. Cursusgeld leden Heem kundige Kring: 140,—. Het Zeeuwse dialect. In drie avonden wordt u de basiskennis bijgebracht over 3ö|, dialecten in het algemeen en de ontwikke lingsgeschiedenis van het Zeeuws in het bijzonder. Docent: J.P. Zwemer. Duur: 3 avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Aan vang: dinsdag 2 maart 1999. Cursusplaats: ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51Cursus geld: ZVU-leden 50,-; niet-leden 65,-. Geschiedenis te kijk: Het verleden van Walcheren in beeld (i.s.m. Gemeente archief Veere, Heemkundige Kring Wal cheren en Consulentschap Regionale Geschiedbeoefening). Voor wie daar oog voor heeft, is de geschiedenis van dorp en stad en streek op velerlei manieren zicht baar. Een vergeeld archiefstuk kan de weg naar onze voorouders wijzen. Een voor werp uit het museum kan de vroegere landbouw weer tot leven brengen, terwijl de inhoud van een beerput licht werpt op de eet- en drinkgewoonten van onze voor zaten. En een in rijke band gestoken boek vormt de illustratie van het culturele leven in vroeger tijd. Maar ook een oude kaart, een uitbundig versierde achttiende-eeuwse

de Wete | 1998 | | pagina 45