Walcherse gemeentehuizen Het gemeentehuis van de voormalige gemeente Serooskerke Eenvoudig en sober In 1862 liet het gemeentebestuur van Serooskerke een nieuwe school bouwen aan de Dorpsstraat. In 1883 was het nodig die school met twee lokalen uit te breiden, maar in 1905 waren die lokalen weer oven deur), met daarachter een vrij kleine kamer en links ernaast een groot vertrek dat doorliep van de voorgevel tot de ach tergevel. Verder was er nog een flinke uit gebouwde kluis, toegankelijk vanuit het grote vertrek, en een aangebouwde wc, Het gemeentehuis aan de Dorpsstraat, begin twintigste eeuw. (Co//. L. Sinke-Boone) bodig geworden omdat er inmiddels een bijzondere school was gesticht. Van die twee lokalen is het rechterlokaal toen ver bouwd tot veldwachterswoning en het lin kerlokaal tot gemeentehuis. Een steen in de voorgevel met de tekst 'Verbouwd tot gemeentehuis 1905 W. Maas, burgemees ter' herinnert daar nog aan. Het was een eenvoudig gemeentehuis. Het bestond uit niet meer dan een toe gangsportaal (achter de dubbele voor die alleen van buitenaf bereikbaar was. Het kleine vertrek was de werkkamer van de burgemeester, tevens gemeentesecre taris. Er stonden een bureau met telefoon, een paar stoelen, een tafel en een kachel. In dit vertrek werden ook de vergaderingen van burgemeester en wethouders gehou den, evenals allerlei besprekingen van de burgemeester/secretaris met derden. Als deze kamer daarvoor te klein bleek, moest er een enkele keer wel eens worden uitge weken naar het grote vertrek. Dit grote vertrek had een drietal functies. In de eerste plaats was het de dagelijkse

de Wete | 1998 | | pagina 10