%l y jj Van de redactie Wederom heeft een redactielid ons verla ten. Niet omdat ze het niet meer naar haar zin had of zo, integendeel, maar na tien volle jaren vond Leny Sinke-Boone het tijd om plaats te maken voor een nieuw redac tielid. Voor ons was Leny van onschatbare waarde. Zij is een kei in het corrigeren van kopij en daardoor heeft zij ons menigmaal behoed voor redactionele blunders. Lenie, ook vanaf deze plaats, hartelijk bedankt! In de volgende Wete hopen wij onze lezers je opvolger te kunnen voorstellen. Op 11 maart van dit jaar organiseerde de Heemkundige Kring een symposium over Walcheren in 2010. Vier sprekers hielden een verhaal over verschillende aspecten van het toekomstige Walcheren. Op ver zoek van het bestuur zijn de teksten of samenvattingen van de lezingen in deze Wete opgenomen. Zij vormen de rode draad in dit nummer. Heemkunde impli ceert misschien 'terugkieke', maar het bestuur wil ons ook kennis laten maken met de ontwikkelingen op het gebied van de landbouw, de infrastructuur, de woning bouw en de recreatie op Walcheren in de komende tien jaar. Als je de verhalen leest, dan krijg je de indruk dat er toch wel het een en ander gaat veranderen in ons heem. Op 4 november vindt het tweede symposi um over Walcheren in 2010 plaats. Meer hierover vindt u in de rubriek Bijeenkomsten. Elke Wete voegt weer kennis toe over Walcheren. Maar is die kennis ook goed over ons heem verspreid? We maakten een inventarisatie van hoeveel er over elk dorp en elke stad van Walcheren is ge schreven en de aard van de verschillende onderwerpen. We hebben gekeken in de jaargangen 1996 tot en met 1998. Het grootste aantal bijdragen ging over de ste den Middelburg (14), Veere (10) en Vlissin- gen (6). Van de dorpen zijn er twee bijdragen geschreven over Koudekerke en Seroosker- ke en één over Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, Kleverskerke, Oost- Souburg (Groot-Abeele), Oostkapelle, West- kapelle en Zoutelande. Van de 80 artikelen die in de afgelopen drie jaargangen zijn gepubliceerd, gaan de meeste over een his torisch onderwerp (50!), zeven over volken kunde, vijf over planologie, drie over de natuur, drie over dialect, twee over kleder dracht en tien over diverse onderwerpen. De conclusie van dit kleine onderzoek is dan ook dat de redactie op zoek is naar artikelen over dorpen als Melis- en Mariekerke, Aag- tekerke, Vrouwenpolder, Gapinge, Ritthem, Nieuwland en Oost- en West-Souburg. Vooral niet-historische onderwerpen over ons heem zijn welkom. Maar blijft u gewoon insturen over de onderwerpen die u belang rijk vindt en waarover u iets kunt vertellen. Naast de vier artikelen over Walcheren in 2010 kunt u in deze Wete ook lezen over het voormalige gemeentehuis van Seroos- kerke. Enkele Wete's geleden deden wij een oproep voor artikeltjes over de voormalige gemeentehuizen. Het verhaal over het gemeentehuis van Serooskerke is het eer ste. Wij hopen dat er nog vele zullen volgen. Het gaat ons vooral om een beschrijving van het gebouw en de sfeer die er heerste. Verder een artikeltje over een Vlissingse gevelsteen die in Amsterdam is teruggevon den, een sfeerverhaal over Veere vlak voor de Tweede Wereldoorlog en een archief vondst die ons meer informatie verschaft over de hardstenen paaltjes die her en der nog op Walcheren worden aangetroffen. Veel leesplezier. Leo Hollestelle

de Wete | 1998 | | pagina 4