Recreatie op Walcheren in 2010 2010 2. Uit de woordelijke tekst van de toesprank van de minister van Verkeer en Waterstaat, mevrouw Maij-Weggen, tijdens de veertig jarige herdenking op 3 februari 1993 van de watersnoodramp in de Nederlands-Hervormde kerk te Nieuwerkerk. 3. Zie noot 1. 4. Peilkaart Rijkswaterstaat, directie Zeeland - meetdienst, echolodingen 20 en 21 december 1994. 5. Zie noot 1. 6. Op grond van artikel 2 van het toenmalige Rijkszeeweringreglement, thans de wet Beheer Rijkswaterstaativerken van 14 november 1996, houdende vaststelling van de bepalingen betreffende waterstaatswerken in beheer bij het Rijk. 7. Afdeling bestuursrechtspraak Raad van State. Uitspraak op het hoger beroep van de Vereniging van Eigenaars 'Westerscheldeflat' te Vlissingen (appellante) tegen de uitspraak van de arrondissementsrechtbank Middelburg van 27 maart 1997 in het geschil tussen appel lante en de minister van Verkeer en Water staat. 8. Notitie Rijkswaterstaat, dienst Weg- en Waterbouwkunde, door J.C.R Johanson, 28 juni 1995. 9. Archief Stichting Stadsherstel Vlissingen. 10. Leidraad voor het ontwerpen van rivier dijken - deel II Beneden rivierengebied. 11. Nota Kustbalans. Aanbeveling bij schrijven van de minister van Verkeer en Waterstaat, d.d. 11 februari 1997. 12. Uitspraak door de president van de arron dissementsrechtbank te Middelburg, d.d. 2b mei 1998. 13. Zie noot 2. Betekenis van de sector Misschien is het goed om eerst even stil te staan bij de betekenis van de recreatiesec tor op dit moment. Een redelijk recent rapport (bureau ZKA, 1996) schat de directe bestedingen op 179 miljoen gulden per jaar en de directe werk gelegenheid op ongeveer 1.600 banen. Daarbij komen nog indirecte bestedingen en werkgelegenheid. Waarschijnlijk blijkt daaruit dat het toerisme op Walcheren na de industrie de belangrijkste bron van werkgelegenheid is. Ook heeft de sector een grote sociale en culturele betekenis voor de inwoners van Walcheren. Mijns inziens zou het leven op het eiland zonder toeris me een stuk minder boeiend zijn. Hoeve- len hebben zich niet permanent gevestigd op Walcheren na het eerst als toerist ont dekt te hebben? En heeft het toerisme niet enorm bijgedragen aan een verbreding van de horizon voor de bewoners van het gebied? Nieuwe recreatievormen Nieuwe recreatievormen zijn in de afgelopen jaren ook reeds ont staan. Plattelandstoerisme dat iets toevoegt aan het recreatief product dat er voorheen nog niet was, is hiervan een voorbeeld. In de toekomst zie ik mogelijkhe den in de sfeer van persoonlijke ontplooi ing, bijvoorbeeld de combinatie vakantie

de Wete | 1999 | | pagina 27