dwenen, evenals destijds bij de verharding der wegen de mooie kerkepaden verdwe nen.' Nog vlak voor de oorlog had Jac.P. Thijsse naar aanleiding van het in voorbereiding zijnde Streekplan Walcheren geadviseerd: 'In stand houden, desnoods uitbreiden. De voetpaden geven op Walcheren ongeloofe- opend. Met dit voetpad 'van de weg af' is Walcheren als eerste regio in Zeeland een nieuwe recreatieve voorziening rijker. Het is nu (weer) mogelijk om vanaf de Veerse Dam via Veere, Arnemuiden, Nieuwiand en Rammekens naar Vlissingen (en vice versa) te lopen over onverharde en groten deels particuliere grond. De 29 kilometer Met behulp van een 'opstapje' kun je op de dijk de zijtak van het Arnekanaal langslopen. Hier bij het haventje van Nieuwiand. Pas op voor de omgevallen boom! (Foto Leo Hollestelle) lijk mooie wandelgelegenheden.' Dat was in de tijd dat bijvoorbeeld Hoogelande als een ware spin in het web van een aantal van deze 'padjes' was gelegen. Aan de woorden van De Casembroot werd herinnerd toen op 10 oktober j.l. het eerste Walcherse voetpad door recreatie-gedepu teerde J.G. van Zwieten officieel werd ge- lange route, gemarkeerd door wit-gele bordjes, volgt voor een belangrijk deel de vroegere zeedijk langs de lijzijde van het eiland en passeert de (vroegere) routes over water naar Middelburg; vandaar de naam De Reede van Middelburg. Op plaatsen waar dat nodig was, zijn over stapjes aangebracht en met de grondeige naars zijn overeenkomsten afgesloten. Een vouwblad, dat voor 2,95 verkrijgbaar is bij de VVV's en bij de Milieuwinkel in Middelburg, brengt de route in kaart en verschaft de wandelaar historische en

de Wete | 1999 | | pagina 34