trammedewerkers en -reizigers. Hierdoor wordt een beeld verkregen over het dage lijks functioneren van de diverse stoom- trambedrijven: hoe werd de dienst uitge voerd, waarom werden de dingen gedaan zoals ze werden gedaan en hoe werd een en ander door het personeel en de reizi gers beleefd. Voor dit bijzondere project zoekt de Muse umstoomtram Hoorn-Medemblik contact met oud-medewerkers en gebruikers van de Stoomtram Walcheren en andere stoomtrambedrijven in de omgeving. De Stoomtram Walcheren heeft tussen 1906 en 1937 tramwegen geëxploiteerd van Vlissingen via Koudekerke naar Middel burg en Domburg en is voor de ontwikke ling en ontsluiting van het Walcherse plat teland van groot belang geweest. Als u informatie kunt geven, dan kunt u contact opnemen met René van den Broe- ke, projectleider Stoomtram Documentatie Project, Postbus 137, 1620 AC Hoorn, tel. 0229-270002. Walcherens noordrand door de bril van een ecoloog Op 15 februari a.s. organiseert de Werk groep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een lezing in de serie 'voordrachten lopend onderzoek' over een Walchers onderwerp. Drs. A.A.M. van Haperen, hoofd Bureau Terreinbeheer bij Staatsbosbeheer regio West-Brabant-Del tagebied, gaat dan in op de rijke geschie denis van de duinen en de binnenrand van Walcheren. Deze is niet alleen voor histori ci van belang, maar ook voor ecologen en natuurbeschermers. Voor een goed begrip van het heden is kennis over het verleden immers onmisbaar. In deze lezing presen teert een ecoloog zijn kijk op de ontwikke ling van dit bijzondere stukje Walcheren. Na de lezing is er gelegenheid voor het stellen van vragen en discussie over uit gangspunten, onderzoeksmethode en mogelijke nieuwe bronnen. De lezing vindt plaats op maandagavond 15 februari 1999 om 20.00 uur in Huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 49 te Middel burg en is voor iedere belangstellende toe gankelijk. Cursussen Op 25 januari begint de cursus Geschiede nis te kijk: Het verleden van Walcheren in beeld. Deze cursus houdt de Heemkundi ge Kring samen met het Gemeentearchief Veere en het Consulentschap Regionale Geschiedbeoefening. Na een introductie en een algemene inleiding zullen geduren de zes daarop volgende avonden verschil lende deskundigen, ieder vanuit de eigen invalshoek en aan de hand van concrete 'stukken', de geschiedenis van vooral het Walcherse platteland belichten. Een nader te bepalen activiteit op zaterdag sluit de serie cursusavonden af. Er zijn nog enkele plaatsen voor deze cur sus. U kunt zich opgeven bij de Zeeuwse Volksuniversiteit, Spanjaardstraat 514331 EP Middelburg, tel. 0118-634800.

de Wete | 1999 | | pagina 50