Veerse sferen Winteravond bij het veer, januari 1938 baatbelastingen) en besteden van geld (infrastructuur); - beleid voeren gericht op kwaliteitsverbe tering: niet meer van hetzelfde, maar diversiteit; - sterke impulsen afgeven tot een meer recreatie- en natuurvriendelijke inrichting van het buitengebied; - meer ruimte scheppen voor recreatie en natuur in de belangenafweging dan tot dusver is gebeurd. De kans is dan groot dat Walcheren in 2010 nog meer dan nu de Tuin van Zee land' zal zijn, met een economisch en eco logisch verantwoorde vorm van toerisme. En wie weet, vindt het transport van onze toeristen plaats via watergangen die ver breed zijn tot ecologisch waardevolle waterwegen die leiden naar Middelburg aan het water. Het Middelburg dat dan misschien een belangrijke aanloophaven voor voormalige Rijncruiseschepen is geworden. Slot Alles overziende is mijn conclusie dat er in 2010 nog volop kansen liggen voor een bedrijf als het onze, mits op tijd aanpas sing plaatsvindt aan de veranderende omstandigheden door onszelf en de ande re belanghebbenden in de recreatiesector. Uit het voorgaande moge duidelijk zijn dat in feite alle inwoners van Walcheren belanghebbenden zijn. A.J. Pouwer De heer Pouwer is eigenaar van Camping Oranjezon te Vrouwenpolder. Enkele dagen na Oud en Nieuw draait de wind naar het oosten en begint het te vrie zen. Op de eerste vorstdag is het al meteen pittig koud. Aan het eind van de middag trekt de lucht strak, een bleke maan staat laag aan de hemel. Tegen vijf uur arriveert de lijnbus van Ube Castel bij de Campveersche Toren. Flink wat passa giers stappen uit; veel scholieren uit Veere en van Noord-Beveland die de felle kou niet wilden trotseren en voor het gemak en de warmte de bus hebben gekozen. De Noord-Bevelanders lopen de poort naast de Campveersche Toren door, op weg naar het veer. De ijzige wind giert door het voetgangerspoortje. De motor van de veerboot draait al. Het water in het Veersegat staat extreem laag; het gevolg van de sterke oostenwind. De passagiers moeten daarom over het lage steigertje lopen om op de boot te komen.

de Wete | 1999 | | pagina 30