Van de redactie qHu»M3^ Cb\ Ook de redactie van De Wete wenst de leden van de Heemkundige Kring een voorspoedig 1999. Wij hopen dat u weer vier nummers lang zult genieten van ons mededelingenblad. Wij zullen ons best doen, maar een leuke, aantrekkelijke, interessante en boeiende Wete heeft u ook zelf in de hand. We zijn immers afhankelijk van wat u ons toezendt. Wij zijn blij u ons nieuwe redactielid te kunnen voorstellen. Mevrouw Jopie de Klerk uit Serooskerke heeft de plaats van Leny Sinke-Boone overgenomen. Wij wen sen haar veel succes en vooral plezier toe bij deze zo belangrijke taak. Het nieuwe jaar is alweer de vierde jaar gang van de vernieuwde Wete. Het is nau welijks nog voor te stellen dat De Wete er een paar jaar geleden heel anders uitzag. Een van de belangrijkste factoren bij het productieproces van De Wete is de opmaak van het blad. Nadat wij de kopij bij het ADZ inleveren, gaat Bert Gerestein de teksten en illustraties opmaken. Het geheel moet passen in het stramien dat door de ontwerper van de nieuwe uitvoe ring, Cees Roth, is gemaakt. Wij verbazen ons er elke keer weer over hoe Bert op zijn eigen creatieve wijze de verschillende artikelen en bijdragen een plaatsje geeft en hoe hij de bijbehorende illustraties op een functionele manier erbij plaatst. Bert, ga zo door. Het thema van de voorkant van deze jaar gang is: verdwenen molens op Walcheren. In deze Wete treft u weer vier artikelen aan naar aanleiding van de tweede avond die de Heemkundige Kring heeft georgani seerd over Walcheren in 2010. Behalve over het milieu, de recreatie en de biolo- gisch-dynamische landbouw, kunt u ook een samenvatting van de zeven lezingen lezen. Ook kunt u weer Veerse sferen proeven. De heer C. Leeman uit Middelburg geeft een aantal schetsjes waarin het dagelijks leven in de jaren dertig van deze eeuw in Veere wordt beschreven. Zijn bedoeling met deze verhaaltjes was om zijn kleinkin deren een indruk te geven van de wereld waarin hij zelf was opgegroeid. 'Een wereld die hemelsbreed verschilt van de wereld waarin zij groot worden.' De heer Leeman zegt dat de sferen die hij schept, ook van toepassing zijn op andere Zeeuw se havenplaatsjes, waar de haven en de kaai het centrum van bedrijvigheid en sociale ontmoeting waren. Ook in deze Wete een uitgebreid en inte ressant verhaal over de Middelburgse ijzergieterij van Boddaert, voorheen aan de Kousteensedijk. De aanleiding tot het schrijven van dit artikel was voor auteur Toon Franken de zoektocht naar putdek sels van Boddaert in Middelburg in De Wete van juli vorig jaar. Verder nog een verontrustend verhaal over het beheer van de Vlissingse zeewering, zeg maar de boulevards, en een aantal vaste rubrieken. Leesstof genoeg om de maand januari mee door te komen. Leo Hollestelle Let op! Het redactieadres van De Wete is vanaf 1 februari 1999: Piersland 5, 4337 BT Middelburg.

de Wete | 1999 | | pagina 4