Vrouwepolder, badplaats in opkomst. In die tijd was ene Louwerse, landbouwer in Gapinge, burgemeester van de gemeen te die, behalve uit Vrouwepolder, sedert 1857 ook uit Gapinge bestond. Men kwam er in de jaren voor de oorlog op de griffie van het gemeentehuis achter dat Vrouwepolder toch nog veel herinner- het gemeentehuis, waar hij conciërge was, onderduikers te herbergen. Op een incident met dominee J. de Bie na - hij werd verbannen van het dorp wegens openlijke kritiek op het nationaal-socialis- me - is het rustig gebleven in Vrouwenpol der. Het dorp heeft niet veel te lijden gehad van de oorlog. de aan onze lieve vrouwe. Een 'n' erbij en Vrouwenpolder was geboren. Men heeft mij wel eens gevraagd: 'Goed wonen zeker, daar op een polder met allemaal vrouwen?' De oorlog Langzamerhand begonnen de vakantie gangers het dorpje aan de zee te ontdek ken. Juist toen het allemaal begon te lopen brak de oorlog uit. Weg badgasten. Pen sion Kieviet werd gevorderd en kreeg inkwartiering van Duitse officieren. Het ver hinderde Jos But niet om op de zolder van De Dorpsstraat van Vrouwenpolder, 1983. (Foto Zeeuws Documentatiecentrum, Middel burg) Toeristenindustrie Na de oorlog kwamen er grote veranderin gen. Mooie boerenhuisjes werden met de grond gelijkgemaakt. In plaats daarvan kwamen er restaurants, supermarkten enzovoorts. Gelukkig ging een plan om op de Veersedam een hotel neer te zetten (hoogbouw) niet door. Nieuwbouwwijken rezen als paddestoelen uit de grond. Er kwam 'vreemd volk' wonen. Velen schoten

de Wete | 1999 | | pagina 15