len van gemelde Stoof aldaar met de te kort koomende Materiaalen. De Bestekken zyn heden te zien by Jacob Poley, Junior, tot Middelburg in Zeeland voornoemd. Iemand daar toe genegen zynde kome te voorschreeve dage, uur ende plaats voor noemd, ende doe zyn profyt.'6 Op zijn nieuwe plaats aan de Havendijk betrekking op het leggen van de funda menten. Het plaatsen van muren en daken werd pas in het jaar daarna aanbesteed, getuige een advertentie in de Middelburg- sche Courant van 7 maart 1771: 'Op Don derdag den 14. Maart 1771 zyn d'Heeren Van de Perre en Meyners van voorneemen aan de Minstaannee- kreeg de stoof algauw een buurman: 'De Heeren Van de Perre, Meyners Comp., die, in den jaare 1768, eene Meestoof hadden doen verplaatsen, van Koudekerke naar den oosthavendyk by Middelburg, en daar van de stad Middelburg hadden ver kregen onderscheidene vrydommen, heb ben vervolgens, in den jaare 1770, eene tweede, nieuwe, Meestoof, mede aan den Oosthavendyk nabij Middelburg, gesticht, en voor dezelve gelyke vrydommen als voor de eerstgemelde geobtineerd,' aldus een aantekening.7 De datering heeft De voormalige Middelburgse meestoof 'Zee land' in de Wilhelminapolder op Zuid-Beve land, ca. 1915. (Rijksarchief in Zeeland, archief Maatschap De Wilhelminapolders, inv.nr. 1038) mende Aan te Besteden den Opbouw van één Nieuwe Meestoof op de thans reeds alomme leggende Fondamenten, aan de Oostzyde van den Havendyk, zoo het Met- zelwerk, als Timmer- en Smits-werk, en benoodigde Maljeniers Waaren. De Bestekken hier van zyn dagelyks van

de Wete | 1999 | | pagina 35