dochter Adriaantje erven in 1796 ieder de helft. Adriaantje huwt Jacob Reyers. Deze breidt het bezit uit door aankoop van de hofsteden Zandhof en Essenveld en nog een woning gelegen aan de andere zijde van de Reyersweg, tot de grootte van 108 gem. 116 r. Van hun kinderen blijft alleen dochter Sentina, gehuwd met Jacobus van den Broeke, in leven. Door vererving komt de hofstede in bezit van Pieter de Wolf. Deze noemt de hofstede dan De Kleine Abeele. De hofstede Zandhof (Essenveld is inmiddels afgebroken) is in 1897 ver kocht. De Kleine Abeele wordt in 1921 ver kocht aan C, Jasperse Hzn.; deze ver koopt haar in 1939 door aan C. Dekker Azn. De hofstede wordt in 1943 getroffen door bommen. Na de oorlog is een nieuwe woning op het perceel gebouwd. - De vooroorlogse schuur van De Kleine Abeele had een bijzondere buitenkant. Wat is hier de verklaring voor? Is het een woonhuis geweest dat later is verbouwd en vergroot tot schuur? - Wie woonde vóór de families De Visser- Puype en Coppoolse-Dellebeke in de woning aan de Middelburgse kant op de hoek Oude Vlissingseweg/Reyersweg, adres Oude Vlissingseweg 75? De woning is in 1947 afgebroken. (Mevr. O. Jacobs-Stroo, Anthonissenstraat 16, 4371 BZ Koudekerke, tel. 0118-551256) Het onderzoek naar de historie van de hofstede Meiwerf, gelegen tussen Gapinge en Veere aan het einde van de Meiwerf- weg, is pas kort geleden gestart. Omdat in de archieven niet op alle vragen recht streeks een antwoord kan worden gevon den, roep ik de hulp in van een ieder die mij verder kan en wil helpen op de volgen de punten. - Waar komt de naam Meiwerf vandaan? Voor zover ik weet, is op Walcheren de uit gang '-werf' niet gebruikelijk. In het Woor denboek der Zeeuwse dialecten wordt voor 'werf' verwezen naar 'wurft' (erf van een hofstede) en bij de plaatsaanduiding komt Walcheren niet voor. Dit zou kunnen wijzen naar een naamgever die afkomstig was van Schouwen of uit Zeeuws-Vlaan- deren. - Bij de renovatie van het woonhuis werd een hardstenen bovendorpel gevonden, die helaas is verlorengegaan. Het opschrift luidde vermoedelijk: 'Bouwmeester Corne- lis de Nood Den eersten steen gelegd Pieter Vylle 1744.' Was er destijds een timmerman/aannemer Cornelis de Nood gevestigd in Veere? - Van 1774 tot 1906 komt de familienaam Jeanville in de omgeving van Meiwerf en Veere voor. Aannemende dat Jean een patroniem is, zou Ville of Vylle de achter naam op de steen kunnen verklaren. Wie kan mij meer genealogie-gegevens leve ren over de familie Jeanville? -In het boekje Gapinge in vroeger tijden staat een drietal foto's op blz. 20 en 21 Wie wil mij meer dergelijke foto's in bruik leen geven ten behoeve van illustraties in het verhaal over Meiwerf? Bij voorbaat dank voor uw hulp. (Jaap Looise, Kerklaan 2, 4386 AL West- Souburg, tel. 0118-461436) Te Serooskerke, aan de Boshoekweg 5, staat de boerderij Driewegen van de fami lie Van de Putte. Tussen 1741 en 1820 woonden daar de gezinnen van Jan Cor- nelisz. Poppe en van zijn zoon Krijn Poppe, die tevens schout was van Seroos kerke. De laatste verkoopt het hof aan Bartel Blok. In 1845 wordt de boerderij

de Wete | 1999 | | pagina 44