Feiten en mededelingen Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum De in 1994 opgerichte Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum heeft tot doel het ondersteunen van het Zeeuws Museum in de meest uitgebreide zin des woords, bij voorbeeld door het bevorderen van vrijwilli gerswerk en het doen van schenkingen. Momenteel zijn er Vrienden als vrijwilliger actief betrokken bij de registratie en het onderhoud van de textiel- en zilvercollectie van het museum. Daarnaast is een grote groep Vrienden als vrijwilliger actief in de museumwinkel, 't Winkeltje is bijna drie jaar geleden gestart en is gevestigd in een van de kel ders van het Zeeuws Museum. De netto-opbrengst van 't Winkeltje is bestemd voor de Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum, die hiervan schen kingen aan het Zeeuws Museum kan financieren. De volgende schenkingen zijn tot nu toe gerealiseerd: - maquette voc-werf Middelburg; - bronzen armband uit de romeinse tijd; - collectie pelgrimsinsignes. U kunt de Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum steunen in haar werk door Vriend te worden (voor een minimum bedrag van 25,- per jaar) en door het kopen van uw cadeautjes, zoals boeken met betrekking tot Zeeland en zijn geschiedenis, porseleinen voorwerpen, kunstkaarten, enz. in 't Winkeltje, 't Winkeltje is direct vanuit de entree van het Zeeuws Museum te bereiken en is vrij toegankelijk. Uiteraard kunt u zich tevens als vrijwilliger aanmelden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw C.M. Jebbink-Leys, tel. 0118- 637566. fS\ Het postadres van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum is: Postbus 378, 4330 AJ Middelburg. Het bezoekersadres is: Zeeuws Museum, Abdij te Middelburg. Heem-kunst in Oranjezon In het Toeristisch Centrum Oranjezon te Oostkapeile is nog tot 1 mei 1999 de ten toonstelling 'Heem-kunst' te zien. De ten toonstelling bestaat uit aquarellen en pen tekeningen van Frans Broeksma uit Mid delburg. Frans Broeksma is bij veel leden van de Heemkundige Kring bekend als jarenlange illustrator (pentekeningen) en schrijver van de rubriek 'Walcheren in Woord en Beeld' in De Wete. Van zijn hand zijn ook de, inmiddels uitverkochte, boekjes Walcheren in Woord en Beeld en Middelburg in Woord en Beeld. Frans Broeksma is inmiddels al weer enige jaren geleden met succes van het pentekenen overgestapt naar aquarelieren en olieverftechnieken. Daarbij is hij zijn andere liefde, de cultuur-historische omge ving op Walcheren, trouw gebleven. De tentoonstelling bestaat naast enkele stillevens voor het grootste gedeelte uit pittoreske stadsgezichten van Veere en Middelburg en Waicherse landschappen met fraaie silhouetten. De keuze van onderwerpen geeft deze tentoonstelling een zeer afwisselend beeld. Het gedempte licht in de Grote Kerk te Veere, het harde licht van de onder gaande zomeravondzon in het haventje van Nieuwland, de mistige sfeer aan de waterkant of de verstilde sfeer van een verfijnd stilleven, geven een duidelijk beeld van de veelzijdige interesse van deze

de Wete | 1999 | | pagina 53