foortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding een bijeenkomst met Middelburgse spor ters, die door Amersfoort werden uitgeno digd. Medio september 1946 had de ontmoeting plaats. In de periode daaraan voorafgaand was in Middelburg een scherpe selectie toegepast. Men wilde alleen de beste krachten in het veld brengen. Zaterdag 14 september werden de Middel burgers in de versierde Amersfoortse markthal met muziek ontvangen. Van Mid delburgse zijde spraken loco-burgemees ter Van 't Westende en de heer Konraad, voorzitter van de Middelburgse Advies commissie voor de Sport. Die vond het belangrijk dat zijn plaatsgenoten eens enkele dagen uit de misère waren, 's Avonds werden de gasten bij particulie ren ondergebracht. Ook zondags werden wedstrijden gehouden. De Amersfoorters toonden zich in alie sporten de meerderen van de Middelburgers, behalve in korfbal. De geldelijke opbrengst van deze wedstrij den 2.500,-) kwam ten goede aan het Middelburgse sportleven. Verder werden afspraken gemaakt voor een tegenont- moeting in 1947 in Middelburg. Een tweede treffen In de loop van de zomer van 1947 werden daartoe zowel in Amersfoort als in Middel burg de nodige voorbereidingen getroffen. Op 3 september kwam het puikje van de Amersfoortse sportwereld bij elkaar voor een laatste briefing en op 5 september verzamelden zich 160 sporters op het Sta tionsplein, waarna per trein naar Middel burg werd gereisd. Na een vermoeiende reis - aldus de Amersfoortse Courant - kwamen de Amersfoorters in Middelburg aan waar zij op het station werden verwel komd door vertegenwoordigers van Mid delburgse verenigingen en de signaalafde ling van Achilles. In het Schuttershof werden de gasten offi cieel ontvangen. Namens B&W waren wet houder Geers en secretaris Koene aanwe zig. De heer Konraad hield een toespraak, daarna werd het Zeeuwse volkslied gezon gen. Nadat ook nog wethouder Geers en burgemeester Molendijk van Amersfoort hun zegje hadden gedaan, was het officiële gedeelte achter de rug en werd een revue opgevoerd door cabaretvereniging Groen wit. Na afloop was er bal tot in de kleine uurtjes, waarna het gastadres werd opge zocht. Zaterdagochtend werd een busrit over Wal cheren gemaakt, voor menig Amersfoorter een eerste kennismaking met ons eiland. In opperbeste stemming begonnen 's mid dags de wedstrijden. Bij de gemeentelijke zwemschool (de Groene) aan de Haven- dijk werd gezwommen. Bij de dames behaalden J. van der Weel en M. Kamp man ieder een derde prijs, bij de heren was er voor J. Seijbel en M. Wondergem zilver respectievelijk brons. In de HBS en het Schuttershof waren de gymnastiekwedstrijden. Bij die gelegenheid bood de VVV Middelburg aan de leider van de Amersfoortse afvaardiging een leg- medaille aan. Die dag waren in het Mercuriusgebouw in de Koepoortstraat nog tafeltenniswedstrij den en werd het korfballen afgewerkt. Zondagochtend waren op het Nadorstter rein atletiek, hockey en voetbal aan de beurt. Oudere Middelburgers zullen zich bij het voetballen ongetwijfeld de namen Adri- aansen, Carol, Jongepier en Moens herin neren. Helaas moest het Middelburgse elf tal met 2-4 het onderspit delven.

de Wete | 1999 | | pagina 19