boulevard duurder uitvalt dan in de gebou wen van de HZ. Toch, als je alles nog eens laat bezinken kun je je afvragen: zijn er dan helemaal geen argumenten om dit markante gebouw én het zeevaartonderwijs op de boulevard te behouden? de school vertelt ons dat Rothuizen hier aan veel aandacht moet hebben geschon ken. Het meubilair bedenkt hij niet zelf. Wel maakt hij (zoals bijna altijd) gebruik van dezelfde leveranciers. Bijvoorbeeld meubels en lampen van Gispen. Ook schakelt hij vaak kunstenaars van zijn smaak in, ter verfraaiing van het gebouw Het antwoord is: ja! Om te beginnen is het gebouw ontworpen door de architect ir. A. Rothuizen, en alleen al daarom zonder meer waard om behouden te blijven. Vooral de opmerkin gen en beschouwingen gemaakt door col lega-architecten spreken duidelijke taal. Architect Johan J. de Koning schrijft er in zijn boekje Welsaamgevoegd en welge bouwd (1991onder meer het volgende over: "Eigenlijk kan men de Zeevaart school aan de boulevard in Vlissingen zien als het vervolg op het PZEM-gebouw uit Middelburg. Het rijk versierde interieur van De Zeevaartschool aan de Boulevard Bankert te Vlissingen. (Foto ir. N. Kloet) of de directe omgeving. Overigens moet bij de Zeevaartschool vermeld worden dat de gevel niet door Rothuizen wit gedacht is. Dit is pas veel later bij een opknapbeurt zo geworden. Onbedoeld geeft het echter mooi weer dat hij heel wat moderne ele menten in dit gebouw stopt. De relatief grote ramen zijn daar een goede illustratie van. Maar ook de afwerking van de dak rand en het ontwerp van de toren laten zien dat hij na het PZEM-gebouw een

de Wete | 1999 | | pagina 35