RE RUM. een uurschaal van Romeinse cijfers van VI uur (voormiddag) via XII uur tot en met VI uur (namiddag). Het zuiden is gemarkeerd met een hartje. Daarnaast staat een letter S, en weer 52°. De stijl of schaduwgever is een touwtje dat schuin tussen de wijzerplaat en het dek seltje loopt. Het zonnewijzertje is voorzien laten zien. Die was erg enthousiast en adviseerde haar om ermee naar het scheepvaartmuseum in Amsterdam te gaan. Daar was de ontvangst koeler en beoordeelde men het als een massapro duct. Het tv-programma Tussen Kunst en Kitsch wist het beter te waarderen en hing er een prijskaartje aan. Van links naar rechts: de voorzijde, de binnen kant en de achterzijde van het zakzonnewijzer- tje. (Foto J.T.H.C. Schepman) van drie keurmerken HLP, en de initialen van de maker, Z1Het is geïmporteerd uit het buitenland en heeft zilvergehalte 925. Mevrouw heeft het aan een conservator van het scheepvaartmuseum in Rotterdam Het reiszonnewijzertje van Johan Radermacher. (Tekening J.T.H.C. Schepman) Toch een leuke koop voor 331/3 cent op een rommelmarkt van een school te Mid delburg. Als men het goed noord-zuid richt, kan men er zelfs de juiste zonnetijd op aflezen. Bij het artikel van de heer Schepman in de april-Wete is de op pagina 21 genoemde afbeelding 1 niet juist. De afbeelding is namelijk het instrumentje van Muller, dat is beschreven op pagina 22. De juiste afbeel ding, het reiszonnewijzertje van Johan Radermacher, is hierbij afgebeeld. Molen van Serooskerke Een reactie op een reactie komt van Frans van den Driest. Hij reageert op de reactie van de heer Wierda op het artikel over de ijzergieterij Boddaert (De Wete van april j.l.). De heer Wierda vroeg zich of iemand weet waarom de molen van Serooskerke De Jonge Johannes heette.

de Wete | 1999 | | pagina 44