Frans van den Driest wil proberen op deze vraag een antwoord te geven. Bewijzen dat zijn antwoord goed is, heeft hij niet. Het is en blijft een veronderstelling. "Maar," zo schrijft hij, "niet geschoten is altijd mis!" Tot 1864 was de molen van Serooskerke eigendom van Houterman Allaart. Houter man (dit was zijn voornaam) werd geboren op 27 december 1797 in het Middelburgs Ambacht. Hij trouwde op 31 januari 1818 met Maria Koene uit Biggekerke. Uit dit huwelijk werden vijf kinderen geboren, waaronder zoon Johannis op 22 juli 1834. Deze Johannis huwde op 29 april 1857 met Maria Coppoolse uit Grijpskerke. De bruiloft werd gevierd op de boerderij Toren- zicht, die eigendom was van haar ouders. Het jonge paar ging wonen in Serooskerke waar Johannis op de molen van zijn vader werkte. In 1866 verhuisde het gezin, dat inmiddels uit vier kinderen bestond, naar Wemeldinge. In deze plaats werd Johannis molenaar op de molen Aeolus. Tot zover in het kort de levensloop van vader en zoon Allaart. Het bouwjaar van de molen in Seroosker ke is vermoedelijk 1835. Het geboortejaar van Johannis is 1834. Heeft de trotse vader de nieuwe molen vernoemd naar zijn jonge Johannis? Wie een beter ant woord heeft, mag het zeggen! Vrouwe(n)polder De heer J. van Leerdam uit Vrouwenpolder vraagt zich al jaren af hoe toch de letter 'n' in de plaatsnaam van zijn woonplaats is terechtgekomen. Vroeger was de officiële naam toch Vrouwepolder, genoemd naar de Vrouwe van de polder. Nu las hij dat zijn plaatsgenoot J. Hekhuis in diens arti kel in De Wete van april j.l. schreef dat men in de jaren voor de Tweede Wereld oorlog op de griffie van het gemeentehuis eigenhandig de naam van de gemeente heeft veranderd van Vrouwepolder in Vrou wenpolder (pagina 13). De heer Van Leer dam verbaast zich hierover: "Het moet wel voorgesteld zijn door iemand (wie?) met bijzonder weinig historisch besef, én voor zoete koek geslikt zijn door een aantal dito gemeentebestuurders. Van een nieuwe spelling met tussen-'n'etjes was toen toch nog geen sprake!" Peter Blom, gemeente archivaris van Veere, weet te vertellen dat de toenmalige gemeenteambtenaar Mersie verantwoordelijk kan worden gehouden voor de weinig historische naamswijziging. In 1932 werd door diens toedoen de gemeentenaam voortaan Vrouwenpolder. De heer Van Leerdam vraagt zich toch af of er een mogelijkheid is de oorspronke lijke naam in ere hersteld te krijgen. De drie boulevards In het artikel van de heer Van Noppen over de drie Vlissingse boulevards (De Wete, januari j.l.) is een foutje geslopen. Op pagi na 21, eerste kolom, halverwege staat: "Het gekozen profiel van de geasfalteerde berm voorlangs, gaf in het model de helft meer overslag dan in 1953." Dit moet zijn: "...gaf in het model de helft (van de) over slag dan in 1953 was opgetreden." Dorsboek, leugenboek Een late reactie op het artikel van de heer Brasser over het loondorsen op Walcheren in De Wete van juli 1998 komt van de heer R. Hoebeke uit Arnemuiden. Dit kunnen we hem niet kwalijk nemen, omdat hij nog maar pas lid is.

de Wete | 1999 | | pagina 45