Veerse Gat, het Sloe en een gedeelte van de Ooster- en Westerschelde te inventari seren. Door allerlei oorzaken is dit project nog steeds niet afgerond. Wel is inmiddels een gedeelte ter inzage op enige zeekaarten bij het Gemeentearchief Veere. Omdat in de tussentijd de Historische Ver eniging Arnemuiden is opgericht en deze organisatie dichter bij de bron (lees: de vissers) zit, heeft het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren de Histori sche Vereniging Arnemuiden bereid gevonden dit project over te nemen en verder af te ronden. De Wete Ook in 1998 verscheen ons verenigings orgaan, geredigeerd door een enthousias te redactie, weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. In 1998 werd afscheid genomen van mevrouw L. Sinke-Boone als redactielid. Zij is ongeveer tien jaar als zodanig werk zaam geweest. In haar plaats is mevrouw J. de Klerk als nieuw redactielid toegetre den. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie heeft ook dit jaar weer alle lezingen en excursies georgani seerd. Bijeenkomsten en excursies In 1998 werden vijf reguliere bijeenkom sten en twee excursies georganiseerd. Naast de reguliere bijeenkomsten zijn dit jaar ook twee bijeenkomsten gewijd aan de toekomst van Walcheren: 'Walcheren 2010', of hoe de Walcherse ruimte over tien tot vijftien jaar verdeeld zal zijn tussen recreatie, landbouw, verkeer en wonen. De excursies voerden ons naar Westka- pelle en naar West-Vlaanderen. Contacten met andere organisaties Het bestuur wil graag de banden met de zusterverenigingen in de omgeving aan halen. In dit kader bezocht een dertigtal leden van de Vereniging van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland op zaterdag 16 mei 1998 ons heem. Verder heeft het bestuur van de Heemkun dige Kring Walcheren op woensdag 27 mei 1998 een bestuursvergadering van de Heemkundige Kring De Bevelanden bijge woond, met het doel met eikaar over aller lei zaken van gedachten te wisselen. Ten slotte werd de dorpswandeling in Westkapelle op woensdag 10 juni 1998 op ons verzoek verzorgd door de Stichting Cultuurbehoud Westkapelle. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 21 april 1999 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering en heet de ongeveer vijftig aanwezigen welkom. 2. Notulen jaarvergadering 1998 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag, zoals gepubli ceerd in De Wete van juli 1998, wordt het

de Wete | 1999 | | pagina 47