verslag van de jaarvergadering 1998 goed gekeurd, onder dankzegging aan de secre taresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van de dames W. Flissebaalje, H.J. Kruse en M.J. Sturm. Verder deelt de voorzitter mee dat, zoals gebruikelijk, deze avond vrij toegankelijk is en dat de consumpties in de pauze voor rekening van de HKW zijn. Tevens meldt hij dat de Commissie Veld namen nog contactpersonen zoekt voor Grijpskerke, Sint Laurens, West-Souburg en Middelburg ten westen van het Kanaal door Walcheren. Aanmeldingen hiervoor kunnen in de pauze worden gedaan of naderhand telefonisch bij een van de bestuursleden. 4. Jaarverslagen 1998 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 1998 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse. (De tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete.) b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag wordt nader toe gelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. c. Balans per 31 december 1998 De penningmeester geeft hierbij eveneens een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie Een der leden van de kascommissie, de heer I.M. van Houte, deelt mee dat deze commissie de boeken en de administratie grondig heeft doorgenomen en in beste orde bevonden en hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. De heer Van Houte maakt tevens van de gelegenheid gebruik om het bestuur en de activiteitencommissie dank te zeggen voor het vele werk met betrekking tot het orga niseren van de interessante excursies en lezingen. 6. Begroting 1999 Wederom geeft de penningmeester een toelichting. Punt 32 van de begroting (reservering HKW Cultuurfonds) wordt uitgebreid toe gelicht door de voorzitter. Het bestuur stelt voor elk jaar een bedrag te reserveren voor het HKW Cultuurfonds. Uit dit fonds zou dan een soort aanmoedi- gingsprijs(je) kunnen worden uitgereikt aan personen of organisaties die zich verdien stelijk maken c.q. hebben gemaakt op het gebied van behoud van (Walchers) cul tuurgoed, uiteraard in overeenstemming met de statuten. Men dient deze prijs in feite als een schouderklopje te zien. De voorzitter roept de aanwezigen op hier voor ideeën aan te dragen. Men kan hier voor contact opnemen met een van de bestuursleden. Een der leden vraagt wie de voorstellen voor het toekennen van deze prijs zal beoordelen. De voorzitter antwoordt dat vanuit de vereniging een kleine commissie zal worden gevormd. Na een uitgebreide discussie gaat de ver gadering in beginsel akkoord met het voor-

de Wete | 1999 | | pagina 48