stel. Het bestuur zegt toe volgend jaar ver slag hierover uit te brengen. Hierna wordt de begroting 1999 goedge keurd. 7. Beleid bestuur Het bestuur wil de contacten met zuster organisaties bestendigen c.q. aanhalen (zie ook het jaarverslag 1998). In het najaar van 1997 heeft het bestuur, op uitnodiging van de Provinciale Commis sie Zeeland van de Bond Heemschut, een bijeenkomst in Terneuzen bijgewoond, waarbij vertegenwoordigers van alle Zeeuwse heem- en oudheidkundige orga nisaties aanwezig waren. Genoemde orga nisaties betuigden daar hun instemming met het voorstel van de Bond Heemschut om tot een soort netwerk van 'ogen en oren' per plaats of regio te komen, tenein de het Zeeuwse culturele erfgoed te beschermen en te trachten schadelijke ontwikkelingen tijdig te signaleren. (Zie hiervoor ook het artikel in De Wete van juli 1998.) Inmiddels heeft de Heemkundige Kring Walcheren een aantal leden bereid gevon den als zodanig te functioneren. Op de volgende jaarvergadering zal verslag wor den gedaan van dit project. Verder wil het bestuur de leden stimuleren hun herinneringen, verhalen en dergelijke op schrift te zetten voor eventuele publica tie in De Wete en/of tijdens bijeenkomsten aan de orde te (laten) brengen. Hiervoor is reeds een oproep in De Wete van januari j.l. verschenen. Het programma na de pauze is hiervan een voorbeeld. Wellicht is het in de toekomst mogelijk een dergelijk programma ook op andere dorpen te laten uitvoeren. Het instellen van een HKW Cultuurfonds is uitgebreid toegelicht bij punt 6 (begroting 1999). Ook wil het bestuur bij de jeugd, mede met het oog op de komende veranderingen in het voortgezet onderwijs (meer zelfstan digheid), interesse voor de regionale geschiedenis stimuleren. Misschien dat scholieren met een dergelijke belangstel ling ook iets op schrift kunnen zetten voor eventuele publicatie. 8. Verkiezing bestuursleden Aftredend en terstond herkiesbaar is mevrouw C.N. Polderman. Zij wordt voor vier jaar herbenoemd. De heer K.J. Leeftink is in verband met drukke werkzaamheden in 1998 tussen tijds afgetreden. Het bestuur heeft met ingang van 21 oktober 1998 de heer J.J.L. Jebbink uit Middelburg bereid gevonden deze vacature voorlopig te vervullen. De vergadering keurt deze vacaturevervulling definitief goed. 9. Benoeming kascommissie De heer I.M. van Houte is aftredend. De voorzitter dankt hem voor de nauwgezette financiële controles de afgelopen jaren. De heer L.D. de Vlieger blijft nog aan als lid van de kascommissie. Mevrouw W. Luttekes zal opnieuw door de penningmeester als lid van de kascommis sie gevraagd worden. 10. Rondvraag Een der leden doet een oproep aan de aanwezigen de bijeenkomsten frequenter te bezoeken en elkaar daarin te stimuleren. Een ander lid vraagt wanneer het laatste deel van de krantenknipsels-Van Wallen burg zal verschijnen. De voorzitter ant woordt dat het bestuur vanwege toene-

de Wete | 1999 | | pagina 49