lieten de zaal en er werd een nieuw bestuur gekozen. Een aantal van de latere bestuursleden van de bijenvereniging was hierbij reeds betrokken. Naast archiefonderzoek is de heer Munter via gesprekken veel te weten gekomen over de eerste bestuursleden, de heren W. Gideonse, P. Tanis, C.P. de Keizer, W. Brielsmann en G. Koelmans. In de 75 jaar van haar bestaan komen veel markante feiten naar voren, zoals de imkersdag in Middelburg op 21 augustus 1939. Landelijk voorzitter Ridder van Rap- part opende de bijeenkomst die een druk programma had. Er waren veel deelnemers van heinde en verre gekomen. Landelijk secretaris Joustra vermeldde dan ook: "Ware Zeeland niet zo ver van het centrum gelegen, ik geloof dat we een record aan tal deelnemers zouden hebben geboekt." In de Tweede Wereldoorlog waren er slechts enkele vergaderingen en deze wer den matig bezocht. Toch groeide het ledental enorm omdat honing op de bon kwam en dus een aantrekkelijk product was als aanvulling op de dagelijkse levensmiddelen. Daarnaast kwam men als imker in aanmerking voor suiker en tabak. Toch was het ondanks deze 'meevallers' door de vele verordeningen een moeilijke tijd en dat werd nog erger door de inunda tie in oktober 1944. Pas een aantal jaren na de oorlog kwam de vereniging weer wat tot leven. In het jubileumboek bij het 75-jarig bestaan van de bijenvereniging afdeling Walcheren heeft de heer Munter een dui delijk overzicht gegeven van het wel en wee van de bijenteelt op Walcheren. Na de pauze vertelde hij aan de hand van dia's en een video de aanwezigen over het houden van bijen en alles wat daarbij komt kijken. Daaruit bleek vooral het nut van de bijenteelt; honingbijen leveren was en honing, en zijn daarnaast van groot belang voor de bestuiving van onder andere fruit gewassen. LJS Veere en Beveren Op woensdag 24 maart 1999 hield de heer R. Willems uit Beveren (België), bestuurs lid van de Hertogelijke Heemkundige Kring Het Land van Beveren en gids van de stad Antwerpen en van de gemeente Beveren, een lezing over de relatie van de Veerse Bourgondiërs met Beveren. Op ons ver zoek maakte hij hiervan een samenvatting ten behoeve van publicatie in De Wete. Via heraldische weg, aan de hand van kleurrijke wapenschilden, stelde Richard Willems letterlijk het schild samen van de heer Adolf van Bourgondië, wiens hart op het hoogkoor van de Sint-Martinuskerk in Beveren begraven ligt. Zijn lichaam werd in Veere, op het kasteel Sandenburgh, begraven. Adolf van Bourgondië overleed in Beveren op het kasteel van de Singel- berg in het jaar 1540. Zijn beeltenis prijkt in een van de nissen van het stadhuis van Veere. De spreker begon met het situeren van de politieke toestand begin veertiende eeuw en kwam stap voor stap langs de bekende namen uit de Franse, Bourgondische en Vlaamse geschiedenis tot bij de bastaard zonen van Filips de Goede. Het kasteel van Beveren, nu een heuvel, Singelberg genaamd, werd doorgelicht en van zijn geheimen ontdaan. De gebroe ders Van Eyck (de schilders van het wereldberoemde Lam Gods), Antoon van Bourgondië (halfbroer van Karei de Stou-

de Wete | 1999 | | pagina 52