/GSs Activiteiten t 3a,r Wil Staatsbosbeheer overgedragen. Enkele jaren geleden is men hier begonnen met het uitvoeren van een herstelplan, waarop in een volgende Wete uitvoeriger zal wor den ingegaan. Naar de toekomst toe staat Staatsbosbeheer ook op Walcheren een belangrijke uitbreiding van het beheers- areaal te wachten en dat betreft met name de ruim 250 hectare bos die hier in het kader van de ruilverkaveling zal worden geplant. De aanleg van nieuw bos heeft op Wal cheren altijd veel discussie gegeven. Dat was direct na de oorlog al zo en dat is nog steeds zo. Het besef dat naast landbouw vooral recreatie een belangrijke pijler is voor de regionale economie heeft geleid tot de keuze om hier enkele honderden hectare landbouwgrond aan te wijzen voor bebossing. In vergelijking met de woeste gronden van honderd jaar geleden is er veel veranderd, maar de opdracht voor Staatsbosbeheer is nog steeds vergelijk baar: tot ontwikkeling brengen en beheren van bos, dat beantwoordt aan de maat schappelijke behoeften. AvH Woensdag 15 september 1999 Het werk van Jan Vader (1875-1966) heeft in de loop van de tijd veel bekendheid ver worven, terwijl het publiceren daarvan nog steeds voortgaat. Hoewel in het verleden enkele korte berichten zijn verschenen die betrekking hebben op zijn leven, is er van de mens Jan Vader, buiten diegenen die hem nog persoonlijk hebben meegemaakt, weinig bekend. Naast het beschrijven van het Walcheren van zijn jeugd - waarmee hij zich overigens pas de laatste twintig jaren van zijn leven heeft beziggehouden - hield hij zich ook bezig met levensbeschouwe lijke zaken. Op ons verzoek zal zijn zoon Wim Vader op deze avond proberen een zodanig beeld van zijn vader te schetsen dat daarin ook andere kanten van diens persoon wor den belicht. Daarbij zal ook aandacht wor den besteed aan de mensen die bij de vor ming en verdere ontwikkeling van zijn per soonlijkheid een belangrijke rol hebben gespeeld. Deze schets zal worden verduidelijkt aan de hand van een aantal dia's. De schets is gebaseerd op de drie perioden waarin zijn leven zich, geografisch beschouwd, laat verdelen, te weten zijn Meliskerkse, Oost- kappelse en Middelburgse tijd. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Zaterdag 9 oktober 1999 Buitenheemse excursie De jaarlijkse buitenheemse excursie gaat dit jaar naar Dordrecht en omgeving. Vanuit Walcheren rijden we rechtstreeks naar Dordrecht, waar ons koffie met gebak

de Wete | 1999 | | pagina 56