industrieel erfgoed ingezien en onderdeel van haar beleid gemaakt. In de cultuurnota Boven het maaiveld (februari 1998) ziet de provincie het als haar taak om actief mee te zoeken naar nieuwe bestemmingen van industrieel erfgoed. De naam van de werkgroep is veranderd in Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland (WIEZ). De werkgroep zet zich in om in Zeeland aanwezige objecten van indus trieel cultuurhistorisch belang te inventari seren en het onderzoek ernaar te bevorde ren en te coördineren. De werkgroep houdt kantoor in het Bureau Provinciaal Museumconsulent Zeeland en heeft sinds september vorig jaar weer een coördinator in de persoon van de heer A. Dees. Voor dit jaar probeert de werkgroep tijdens Open Monumentendag een aantal indus triële bouwwerken, onder meer waterto rens, geopend te krijgen. Rondleidingen Abdij Middelburg Als u ergens op vakantie bent, gaat u ongetwijfeld allerlei monumenten bezoe ken. Maar ook in uw eigen omgeving is er veel interessants te bezoeken, zoals bij voorbeeld het eeuwenoude norbertijner Abdijcomplex in het hart van Middelburg! Gedurende de maanden juli, augustus en september vinden er weer elke dinsdag, woensdag en donderdag Aböijrondleidin- gen voor individuele bezoekers plaats onder leiding van speciaal opgeleide Museum/Abdijgidsen. Tijdens deze anderhalf uur durende rond leiding wordt u alles verteld over de geschiedenis van het Abdijcomplex en bezoekt u de Zeeuwse Statenzaal, de Kloostergang en kloostertuin, het Roose velt Study Center in de Kapittelzaal, de Abdijkelders, de Abdijkerken en als laatste de beroemde Zeeuwse Tapijten in het Zeeuws Museum. De aanvang van deze rondleidingen op dinsdag, woensdag en donderdag in juli, augustus en september is 15.00 uur en kaartjes zijn verkrijgbaar aan de balie van het Zeeuws Museum, gevestigd in het Abdijcomplex. De mogelijkheid bestaat op de dag zelf van tevoren een kaartje te kopen, zodat u met dit kaartje vóór aanvang van de Abdij rondleiding ook het museum zelf nog uit gebreid kunt bekijken. Voor meer informatie: Zeeuws Museum, Abdij te Middelburg, tel. 0118-626655 (openingstijden museum maandag t/m zaterdag 11.00-17.00 uur, zon- en feest dagen 12.00-17.00 uur).

de Wete | 1999 | | pagina 58