Veerse sferen Een zomermiddag op en om het Hoofd, juli 1937 Wij hopen van ganser harte dat dit pleidooi voor het beschermde stadsgezicht en een aanvraag om de gebouwen Boulevard Bankert 154 en 156 in aanmerking te doen komen om als 'jong monument' te worden beschouwd, door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg zal worden gehonoreerd. Tijdens een 'politiek café' in het Arsenaal theater op 23 november 1998 werden al deze zaken aan de orde gesteld, ledereen kon hier zijn zegje doen en het standpunt van de leiding van de HZ werd met verve verdedigd door de voorzitter van het colle ge van bestuur, de heer L.N. Labruyère. Ook de maritieme studenten, die in groten getale aanwezig waren, lieten zich niet onbetuigd. In verschillende toonaarden verklaarden zij waarom zij voor Vlissingen hadden gekozen. Een keuze die voorna melijk werd bepaald door de uitstraling van het maritiem instituut op de boulevard. Met nadruk verklaarden degenen die uit de Randstad afkomstig zijn, dat ze hun keuze door dit fenomeen hebben laten bepalen. Je kunt je dan ook afvragen of een verhui zing van het zeevaartonderwijs wel zin heeft als dit tot gevolg heeft dat het totaal aantal studenten hierdoor drastisch ver mindert. Inmiddels hebben we een groot aantal adhesiebetuigingen mogen ontvangen, waaronder een van de Heemkundige Kring Walcheren. Met deze steun in de rug kun nen we de toekomst met optimisme tege moet zien. Rinus van Es Naschrift van de auteur Inmiddels is de procedure om het gebouw als beschermd monument in aanmerking te doen komen, in gang gezet. Het is een warme dag. In de middag zoekt jong en oud verkoeling aan het water. Het is druk op het Hoofd. Jongetjes houden zich bezig met de krab- benvangst. Hun vistuig bestaat uit een stok met een touw, aan het eind voorzien van een zwaar voorwerp, een steen of een ijzeren bout, met daaraan bevestigd het aas, een mossel met een kapotgebroken schelp. De vangst is geweldig, de ene krab na de ander belandt op het plankier, tot groot plezier van een aantal Belgische madammekes die met een busgezelschap 'een dagje Walcheren' doen. Er is flink wat belangstelling voor het veer. Naast de normale clientèle - schoolkinde ren uit Noord-Beveland die in Middelburg de middelbare school bezoeken, handels-

de Wete | 1999 | | pagina 37